Jump to content

Fluval 205


bestaner

Recommended Posts

παιδια γεια σας,

επειτα απο ερευνα κ ερωτησεις εδω στο site αγορασα το fluval 205..

ειμαι πολυ εθχαριστημενος αφου ειναι αθορυβο κ πολυ καλο..

θελω να ρωτησω οταν αλλαζω νερο να το βγαζω απτην πριζα?αν ναι μετα θελει παλι εξαερωση η απλα το βαζω στην πριζα κ ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας,

επειτα απο ερευνα κ ερωτησεις εδω στο site αγορασα το fluval 205..

ειμαι πολυ εθχαριστημενος αφου ειναι αθορυβο κ πολυ καλο..

θελω να ρωτησω οταν αλλαζω νερο να το βγαζω απτην πριζα?αν ναι μετα θελει παλι εξαερωση η απλα το βαζω στην πριζα κ ειναι οκ?

μπορει καποιος να απαντησει γιατι εχω αλλαγη νερου?

Link to comment
Share on other sites

ναι το βγάζεις από το ρεύμα.λογικά ναι θα θες εξαέρωση,

Link to comment
Share on other sites

δεν θα καθαρίσεις το φίλτρο?αν όχι, ο κάδος θα mini γεμάτος. οποτε δεν θες εξαέρωση αν αδειάσεις τον κάδο για πλύσιμο, μετά πάλα τον ξαναγεμίζεις και τον βάση στην πρίζα, θα βγάλει φυσαλίδες για λίγο και μετά θα σταμτήσει,

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που το ανοιγεις θελει εξαερωση.εαν το γεμισεις καλα μεχρι επανω αφου το κλεισεις βεβαια,θα κανει μονο του αλλιως το κουνας λιγο περα δωθε και φευγει ο αερας θα το ακουσεις. αλλα καποιες φορες μπορει να ακους παλι αερα, αυτος βρισκεται στο σφουγκαρι που εχεις μεσα θα φυγει σιγα σιγα. : ;);)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλη επιλογη εκανες.αμα θες να το καθαρισεις θα το βγαλεις απο την πριζα.θα το αδειασεις και θα καθαρισεις τα υλικα που εχει μεσα.παντα με νερο ενυδρειου. να βγαλεις με προσοχη την φτερωρτη που εχει και να την πλυνεις με νερο.οτα το κλεισεις και το κουμπωσεις και γεμισει με νερο εξαερωση θα κανεις αν χρειαστει με τον μοχλο που εχει τον ανεβαζεις και τον κατεβαζεις.αν δεν το καθαρισεις δεν χρειαζεται να το βγαλεις απο την πριζα.για λογους ασφαλειας παντως θα το εβγαζα απο την πριζα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλη επιλογη εκανες.αμα θες να το καθαρισεις θα το βγαλεις απο την πριζα.θα το αδειασεις και θα καθαρισεις τα υλικα που εχει μεσα.παντα με νερο ενυδρειου. να βγαλεις με προσοχη την φτερωρτη που εχει και να την πλυνεις με νερο.οτα το κλεισεις και το κουμπωσεις και γεμισει με νερο εξαερωση θα κανεις αν χρειαστει με τον μοχλο που εχει τον ανεβαζεις και τον κατεβαζεις.αν δεν το καθαρισεις δεν χρειαζεται να το βγαλεις απο την πριζα.για λογους ασφαλειας παντως θα το εβγαζα απο την πριζα.

ναι ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

προχτες το εβαλα το φιλτρο κδεν θελω να το πλυνω απλα θελω να κανω αλλαγη στο νερο του ενυδρειου..

να το βγαλω απτην πριζα?κ αν ναι μετα οταν το ξαναβαλω θελει πρωτα εξαερωση?

Link to comment
Share on other sites

Aν η στάθμη δεν πρόκειται να φτάσει χαμηλά ώστε να ρουφήξει αέρα το μπαστούνι εισαγωγής μην το βγάλεις από την πρίζα.Γύρνα την έξοδο προς το τζάμι ώστε να μην πέφτει με δύναμη το νερό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...