Jump to content

Πατεντα φωτισμου σε Hailea


plaYgirl

Recommended Posts

Καλημερουδιαααα......εχει να προτείνει κανεις καμοια πατεντα για το Hailea 30l???Γιατι νομιζω δεν μου αρκει..ειναι μολις 11w!!!! και μαλιστα με λαμπα οικονομιας.. :blink:

Αυτο πρεπει να ναι το ενυδρειο με τα χαρακτηριστικα του... http://www.hailea.com/e-hailea/product1/a30.htm

;);):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

μπορεις να αγορασεις μια λαμπα γραφειου στα επιθυμιτα wat και να την βαλεις ακριβος απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

μπορεις να αγορασεις μια λαμπα γραφειου στα επιθυμιτα wat και να την βαλεις ακριβος απο πανω.

Για να την βαλω απο πανω σημαινει οτι πρεπει και να αφαιρεσω το καπακι..σωστα...κι αν αφαιρεσω το καπακι..εκτος του οτι το φως θα απλωνει γενικα στον χωρο σε σχεση με το καπακι που το κραταει κατα καποιο τροπο μες το ενυδρειο...κι ετσι χανω και τα 11w της λαμπας..που εχει ηδη...και δεν εχω δει λαμπα γραφειου γυρω στα 30w(??)χωρις να αναιρω οτι υπαρχει... ;)

ευχαριστω παντως... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Την εκανα την πατεντα μου παλι... :buttrock::buttrock:

Το Ballast απο το 54λ..και την 15αρα λαμπα του sylvania grolux !!!!Τελικα οντως αναγκαστηκα εβγαλα το καπακι...ανοιξα και τρυπες στο ξυλο του συνθετου για να περασουν τα ακροφυσια και το υπολοιπο συστημα να μην εχει καμοια επαφη με το νερο και υδρατμους,εβλα κα χαρτονι μπροστα για να μην τυφλωνει το φως....και βουαλααααα.... :buttrock::buttrock:post-21087-1288819198_thumb.jpgpost-21087-1288819250_thumb.jpgpost-21087-1288819300_thumb.jpg

Υ.Γ. δεν ειναι ακομα τελειως ετοιμο :blink: ...αυτο ειναι σαν προσχεδιο..επετε καλυτερη κατασκευη μπροστα... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...