Jump to content

Προστατευτικό επιπλου


Hunter

Recommended Posts

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και όποιος ξέρει απαντάει !!!

Λοιπόν αν υποθέσουμε ότι έχουμε ένα ενυδρείο το οποίο δεν έχει δικό του έπιπλο (αρκετά συνηθισμένο φαινόμενο) και θέλουμε να το τοποθετήσουμε σε ένα άλλο ήδη υπάρχον έπιπλο στο σπίτι, αλλά δεν θέλουμε να φθαρεί από τα νερά που πέφτουν κάτω από το ενυδρείο και μένουν, ούτε θέλουμε να σχηματίζονται γύρο γύρο από την βάση του ενυδρείου άλατα.

Έχω δει σε ενυδρείο φύλου ότι είχε βάλει μία πλαστική βάση από κάτω (αλλά μου είπε ότι ήταν μαζί με το ενυδρείο). Επίσης διάβασα σε ένα διαφημιστικό γνωστής μάρκας ενυδρείων την πρόταση για πάτο από φελιζόλ, έχω δει κάτι παρόμοιο σε ενυδρείο όπου ήταν κολλημένη από κάτω μια βάση από φελιζόλ αλλά απ΄ότι μου είπαν ήταν για να εξισορροπήσει τυχόν κλήσεις της επιφάνειας στην οποία θα τοποθετούνταν το ενυδρείο.

Ξέρει κανείς κάτι για το θέμα ή έχει κάποιος κάτι ανάλογο στο δικό του ενυδρείο ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις κατω απο το ενυδρειο σου υποστρωμα για υπνοσακο η να παρεις κατι παρομοιο απο ενυδρειακο μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις κατω απο το ενυδρειο σου υποστρωμα για υπνοσακο η να παρεις κατι παρομοιο απο ενυδρειακο μαγαζι.

Ρώτησα σε ένα μαγαζί αλλά δεν είχε να μου προτείνει κάτι. Αυτό με το υπόστρωμα υπνόσακου το έχεις δοκιμάσει ή το έχεις δει κάπου? :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει στο ΙΚΕΑ ενα ρολο πλαστικού που είναι για να μπαίνει σε συρτάρια. Θα μπορουσες να βάλεις αυτό. Αυριο φωτογραφία!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε ένα μαγαζί αλλά δεν είχε να μου προτείνει κάτι. Αυτό με το υπόστρωμα υπνόσακου το έχεις δοκιμάσει ή το έχεις δει κάπου? :)

Εγω εχω παρει απο ενυδρειακο μαγαζι στη θεσ/νικη αλλα ειναι το ιδιο με το υποστρωμα του υπνοσακου :D

Link to comment
Share on other sites

Παλια οταν ειχα ενα ενυδρειο πανω στο πασο της κουζινας,εφτιαξα ενα ταψι μεγαλυτερο κατα 3 ποντους απο το ενυδρειο,εκοψα και ενα ξυλο 1,5 ποντο μικροτερο απο το ταψι, και εβαλα μεσα το ενυδρειο.Το χειλος του ταψιου ηταν 2 ποντους. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις καλές ιδέες ! tsoum περιμένω την φωτογραφεία :):D

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει εγω υποστρωμα υπνοσακου μιας και δεν εβρισκα εκεινη την περιοδο ενυδρειακο και ειναι τελειο μην το φοβασε.

Μερικες φορες μην πω τις περισσοτερες τα περισσοτερα προιοντα βαπτιζοντε ενυδρειακα μονο και μονο για να αξιζουν περισσοτερο σε ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει εγω υποστρωμα υπνοσακου μιας και δεν εβρισκα εκεινη την περιοδο ενυδρειακο και ειναι τελειο μην το φοβασε.

Μερικες φορες μην πω τις περισσοτερες τα περισσοτερα προιοντα βαπτιζοντε ενυδρειακα μονο και μονο για να αξιζουν περισσοτερο σε ευρω.

:) !!! ευχαριστώ για την πληροφορία. :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...