Jump to content

Το δικο μου 100αρι


Konstantinx

Recommended Posts

Διαστάσεις: 70*35*40

Όγκος:100λτ

Κατηγορία:Κοινωνικο

Φυτά:Microsorum pteropus

Ψάρια: 2α/6θ guppies κ 1 swordfish

Διακοσμητικά υλικά:2k χαλικι, ενα κουφιο κουτσουρο, ενα κομματι ξυλο, κ ενα διακοσμητικο ξυλο με το microsorum απλωμενο

Φωτισμός: 11w * 2

Διάρκεια φωτισμού: 9ωρες

Φιλτράρισμα: eheim 1020

Θερμοστάτης: 100w

pH: 7.6

2wme3uw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλη η πρωτη σου προσπαθεια σου φιλε μου!

Θα σου ελεγα να βαλεις και παρεα στον ξιφοφορο.Τα φυτα ειναι αληθινα?Εαν οχι βαλε πολλα αληθινα ευκολα σε απαιτησεις για αρχη,που θα σου προσφερουν πολλες κρυψωνες και τις γεννες που θα ακολουθησουν!

Δωσε μας καποιες πληροφοριες αν μπορεις και για την συχνοτητα αλλαγων νερου,καθως και για τα υλικα του φιλτρου σου.

Καλη συνεχεια,να το χαιρεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Διαστάσεις: 70*35*40

Όγκος:100λτ

Κατηγορία:Κοινωνικο

Φυτά:Microsorum pteropus

Ψάρια: 2α/6θ guppies κ 1 swordfish

Διακοσμητικά υλικά:2k χαλικι, ενα κουφιο κουτσουρο, ενα κομματι ξυλο, κ ενα διακοσμητικο ξυλο με το microsorum απλωμενο

Φωτισμός: 11w * 2

Διάρκεια φωτισμού: 9ωρες

Φιλτράρισμα: eheim 1020

Θερμοστάτης: 100w

pH: 7.6

2wme3uw.jpg

ριξε μια ματια και σε αλλα ενυδρεια μπορη να παρης καμια καλη ιδεα για την κατανομη των διακοσμητικων που εχεις προσπαθησε να βαλεις αληθηνα φυτα θα δειχνη πολυ πιο φυσικο

Link to comment
Share on other sites

Καλη η πρωτη σου προσπαθεια σου φιλε μου!

Θα σου ελεγα να βαλεις και παρεα στον ξιφοφορο.Τα φυτα ειναι αληθινα?Εαν οχι βαλε πολλα αληθινα ευκολα σε απαιτησεις για αρχη,που θα σου προσφερουν πολλες κρυψωνες και τις γεννες που θα ακολουθησουν!

Δωσε μας καποιες πληροφοριες αν μπορεις και για την συχνοτητα αλλαγων νερου,καθως και για τα υλικα του φιλτρου σου.

Καλη συνεχεια,να το χαιρεσαι :)

Το microsorum αληθινο ειναι. Σιγα σιγα θα βαζω κ αλλα. Εχω στο μυαλο μου ενα layout απο Τropica που αν το πετυχω, θα φτιαξω μια σκετη ζουγκλα!!!

Παρεα ειχα μεχρι σημερα στον ξιφο αλλα για ενα περιεργο λογο το εχασα το θηλυκο σημερα.

Αλλαγες κανω μια φορα τη βδομαδα 30%. Στο φιλτρο εχω σφουγγαρι, αλλα Δεκεμβρη θα παρω sera εξωτερικο να κανω σωστη δουλεια! :D

Link to comment
Share on other sites

για φιλτρο να προτιμησεις αλλη εταιρεια οπως το fluval 205 που πηρα προσφατα εγω κ ειναι εξαιρετικο κ αθορυβο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πολυ ωραια προσπαθεια. εγω θα εβαζα λιγο κερατοφυλλο να επιπλεει να κρυβει και λιγο το φως δεξια που δεν εχει φυτα αλλα αντανακλα το φως το χαλικι και θα εισαι καλυμενος.... και για γεννες! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο φιλε μου.με περισσοτερα φυτα αληθινα θα εισαι σουπερ.τωρα για εξωτερικο φιλτρο θα σου πρωτεινα eheim η fluval.και στο φιλτρο σου που εχεις σφουγγαρι μπορεις να το αντικαταστησεις με σιποραξ μινι για πολυ καλυτερη βιολογια.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σκεφτει αλλα δεν εχω βρει ακομα κερατοφυλλο!!! :buttrock:

Πολύ καλή αρχή! :buttrock:

Βάλε και άλλα φυτά και θα δεις πως θα γίνει ομορφότερο! :buttrock:

Όσο για το κερατόφυλλο, βάλε απλά μια αγγελία στο forum! Πολλοί είναι αυτοί που θα σου δώσουν! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...