Jump to content

και τα νανο εχουν την χαρη τους!!!


giorginakos

Recommended Posts

επιτελους μετα απο πολυ κοπο και χρονο εφτασα στο σημειο να παρουσιασω και εγω με τη σειρα μου το νανακι μου... (ακολουθουν φωτο)ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ.-ΨΑΡΙΑ-1 μονομαχος,5 black neon,5 neon,2 red cherry(συντομα ακολουθουν και γεννες) και 1 kuhli loach... ΦΥΤΑ-difformis,glossostigma,polysperma,marimo balls,echinodorus,moss,riccia,roseafolia,egeria densa,microsorum pteropus.

ΛΙΠΑΣΜΑΤΑ-

ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ-ΜΟΝΟ PH

ΑΛΛΑΓΕΣ ΝΕΡΟΥ-ΚΑΘΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ......

ερχονται και αλλα........

καλυτερα :buttrock::buttrock::buttrock:

post-20500-1288643199_thumb.jpg

post-20500-1288643235_thumb.jpg

post-20500-1288643285_thumb.jpg

post-20500-1288643319_thumb.jpg

post-20500-1288643375_thumb.jpg

post-20500-1288643414_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - giorginakos
Link to comment
Share on other sites

Υπεροχοοο :buttrock::buttrock::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο αλλα λίγο μπουκομένο απο τα φυτά. Καθάρισε λίγακι να φανεί ισα ισα ο βυθός, γιατι μπροστά είναι σαν να έκοβες φύλλα και να τα έριχνες εκει. Δεν έχουν καποια συνοχή, και φαίνονται φύλλα μπλεγμένα απο 2-3 διαφορετικά φυτά.Επίσης θα σου πρότεινα να προσθεσεις κάποιο ξύλο η πέτρα στο κέντρο. Καλή συνέχεια! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο αλλα λίγο μπουκομένο απο τα φυτά. Καθάρισε λίγακι να φανεί ισα ισα ο βυθός, γιατι μπροστά είναι σαν να έκοβες φύλλα και να τα έριχνες εκει. Δεν έχουν καποια συνοχή, και φαίνονται φύλλα μπλεγμένα απο 2-3 διαφορετικά φυτά.Επίσης θα σου πρότεινα να προσθεσεις κάποιο ξύλο η πέτρα στο κέντρο. Καλή συνέχεια! :buttrock:

μ αρεσε η παρατηρηση σου.αλλα ο χωρος δεν ειναι αρκετος για πολλα πραγματα και αναγκαζομαι να τα στριμοχνω τα φυτα...

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ωραιο! ελπιζω και απο ιχθυοφορτωση να εισαι οκ και :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν έχω φωτογραφική αλλιως θα σου έδειχνα! :buttrock:

ΟΧΙ ΡΕ! ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ!!

:buttrock:

Εγώ είχα βρεί ενα ξύλο το οποίο είχε κάποιο όγκο στην ακρη του και μετά ήταν ολόισιο μήκους περίπου σαράντα εκατοστων. Αμα έβρισκες κάτι αντίστοιχο, θα ήταν πολύ καλα. Μπορείς να ψάξεις και τα Red Moor που είναι συνήθως πιο λεπτά. Ολο και κάποιο θα βρείς που να σου κάνει. Ενα κομματι κόκκινης λαβας θα ήταν πολύ καλό επίσης. Μεσα στο κέντρο προς τα πισω λίγο να είναι το επίκεντρο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια παρατηρηση να κανω σε οτι αφορα τα ψαρια σου,δεν εχω μεγαλη εμπειρια αλλα εχω διαβασει οτι τα kuhli παρολο που δεν δημιουργουν σμηνη χρειαζεται να ειναι πανω απο 3 μαζι για να αισθανονται ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο πολυ ωραιο, το ενυδρειο σου.

Να ξερεις οι εχινοδοροι στη foto5 γινονται τεραστιοι.

Link to comment
Share on other sites

#2 [συμφωνα με τις παρατηρησεις σας προσπαθησα οσο γινοταν να φτιαξω ενα καλυτερο ενυδρειακι]

post-20500-1288781622_thumb.jpg

post-20500-1288781655_thumb.jpg

post-20500-1288781693_thumb.jpg

post-20500-1288781720_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - giorginakos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...