Jump to content

καφε αλγη σε φυτα τζαμια..σχεδον παντου


Recommended Posts

παιδια εχω γεμισει μια καφε αλγη.Αυτο αρχισε αφου εβαλα 12-6 τον φωτησμο του ενυδρειου .Φυτα εχω anubias, vallisneries, cryspociryne, echinodorus, hydrophila polusperma.Τα ψαρια ειναι 3 κοινα χρυσοψαρα..!!Γιατι λετενα γινετε αυτο..??να αφησω την αλγη να κανει τον κυκλο τις η πρεπει να επεμβω..??

Link to comment
Share on other sites

επειδη διαβασα και σε καποια αλλα site.Μου φενετε οτι ειναι αυτη η αλγηαυτη που μου εδιξες ειναι η ηδια..??

Brown Algae - diatoms

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω γεμισει μια καφε αλγη.Αυτο αρχισε αφου εβαλα 12-6 τον φωτησμο του ενυδρειου .Φυτα εχω anubias, vallisneries, cryspociryne, echinodorus, hydrophila polusperma.Τα ψαρια ειναι 3 κοινα χρυσοψαρα..!!Γιατι λετενα γινετε αυτο..??να αφησω την αλγη να κανει τον κυκλο τις η πρεπει να επεμβω..??

Θα πρέπει να δώσεις κάποιες παραπάνω πληροφορίες για να πάρεις κάποια βοήθεια φίλε μου.

Πόσο καιρό τρέχει το ενυδρείο, πόσα λίτρα, τί φωτισμό, ποιες οι μετρήσεις σου κλπ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι νεοσυστατο το ενυδρειο, τοτε η καφε αλγη ειναι συνηθες φαινομενο! μην σου δειξω φωτο απο τα δικα μου ενυδρεια στην αρχη....μετα ηρθαν τα ZEBRA SNAILS και ησυχασα.... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κοντευω να μην βλεπω το ενυδρειο απο την αλγη..τη να κανω..??

Link to comment
Share on other sites

Την παραθεση που σου εδωσε ο theodor72 την διαβασες? Σε ρωταω γιατι μεσα γραφει τροπους καταπολεμησης, για ξαναδιαβασε το και θα βρεις την απαντηση στο τι να κανεις. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

ωχ σε ευχαριστω churu δεν το ειχα δει καν..!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...