Jump to content

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ(ΑΡΧΑΡΙΟΣ)


crocodyle_

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!

ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΗΤΡΗΣ,ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ,ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΛΩ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΒΑΛΛΕΙ ΣΑΝ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ,7 GUPPY(ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ) ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΓΛΥΦΤΗ.ΤΙ ΑΛΛΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΛΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ?ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 85 ΛΙΤΡΩΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Κ.

Έγινε επεξεργασία - crocodyle_
Link to comment
Share on other sites

καλος ηρθες φιλε μου..!!Πες μας καποια πραγματα παραπανω γιατι δεν μπορουμενα σε βοιθησουμεμε αυτες τις πληροφοριες..!!Για παραγειγμα ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου..??Εχεις καποιο φιλτρο και καποιο θερμαντηρα..??

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 85 ΛΙΤΡΩΝ,ΕΧΩ ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ.ΤΟ ΕΧΩ ΡΥΘΜΙΖΜΕΝΟ ΣΤΟΥΣ 26-27 ΒΑΘΜΟΥΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!

ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΗΤΡΗΣ,ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ,ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΛΩ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΒΑΛΛΕΙ ΣΑΝ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ,7 GUPPY(ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ) ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΓΛΥΦΤΗ.ΤΙ ΑΛΛΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΛΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ?ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 85 ΛΙΤΡΩΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Κ.

Καλησπέρα...

Θα μπορούσες να βάλεις και platty.Είναι εύκολα ψάρια και ταιριάζουν με τα guppy σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Θα μπορούσες να βάλεις και platty.Είναι εύκολα ψάρια και ταιριάζουν με τα guppy σου.

ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΕΙΔΟΣ????ΤΟ ΟΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΙΩΣΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ???

Έγινε επεξεργασία - crocodyle_
Link to comment
Share on other sites

καλος ηρθες απο εμενα.γραφε με μικρα ελληνικα ειναι κανονας του forum.

γιατι ετσι ειναι σαν να φωναζεις.. :buttrock: και για μενα ασε τα guppy και μην βαλεις αλλα γιατι θα σου γεννανε και συντομα θα μοιραζεις. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

καλος ηρθες απο εμενα.γραφε με μικρα ελληνικα ειναι κανονας του forum.

γιατι ετσι ειναι σαν να φωναζεις.. :buttrock: και για μενα ασε τα guppy και μην βαλεις αλλα γιατι θα σου γεννανε και συντομα θα μοιραζεις. :buttrock:

Σε ευχαριστω για την γνωμη σου θα την σκεφτω!Για τα κεφαλαια δεν το ηξερα!με συγχωρεις!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες και απο μενα. τι εχεις κατω αμμο ή χαλικι? να παρεις και θερμομετρο για να εισαι σιγουρος για τη θερμοκρασια! να ξερεις οτι τα γκαπι θα γινουν πολλα! ειδικα αν βαλεις και ενα φυτο επιφανειας οπως το κερατοφυλλο για να σωθουν τα μικρα απο τους γονεις τους στην αρχη! επισης εχει φως το ενυδρειο? και αν ναι τι?

μπορεις σταδιακα να βαλεις και κανενα σαλιγκαρι ή καμια γαριδα οταν στρωσει ο βυθος!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες και απο μενα. τι εχεις κατω αμμο ή χαλικι? να παρεις και θερμομετρο για να εισαι σιγουρος για τη θερμοκρασια! να ξερεις οτι τα γκαπι θα γινουν πολλα! ειδικα αν βαλεις και ενα φυτο επιφανειας οπως το κερατοφυλλο για να σωθουν τα μικρα απο τους γονεις τους στην αρχη! επισης εχει φως το ενυδρειο? και αν ναι τι?

μπορεις σταδιακα να βαλεις και κανενα σαλιγκαρι ή καμια γαριδα οταν στρωσει ο βυθος!

Εχω αμμο και χαλικι μεσα,θερμομετρο που ξεχασα να γραψω και φως!Εχω φυτα(πλαστικα)μεσα στο ενυδρειο και ενα καραβι μεγαλο με τρυπες.αυτα κανουν???τι χρειαζετε να κανω για να σωσω οσο το δυνατον περισσοτερα απο τα ψαρακια μου γιατι μια ειναι εγκυος.Χρειαζετε να αγορασω γεννηστρα η οχι?Δωστε μου τα φωτα σας!!!

Έγινε επεξεργασία - crocodyle_
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου!απτη στιγμη που το ενυδρειο σου δεν ειναι πυκνοφυτεμενο η δεν εχεις καποιο φυτο επειφανειας οπως σου ειπαν και τα παιδια και τα ψαρακια δεν θα μπορουνε να κρυφτουν και θα φαγωθουν. . .οποτε θα χρειαστεις γεννηστρα ωσπου να μεγαλωσουν λιγακι και μετα τα ελευθερωνεις!!!να προτιμησεις με πατο με σχαρα για να φευγουν απο κατω μολις γεννιουντε!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το φιλτρο σου στρωμενο;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το φιλτρο σου στρωμενο;

Απο οτι μου εχουν πει ναι ειναι...Πως ξερω ομως οτι ειναι στρωμενο???

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι μου εχουν πει ναι ειναι...Πως ξερω ομως οτι ειναι στρωμενο???

Μετρωντας ΝΗ3-ΝΗ4,ΝΟ2,ΝΟ3.

Link to comment
Share on other sites

Μετρωντας ΝΗ3-ΝΗ4,ΝΟ2,ΝΟ3.

Μου ειπαν οτι οι παραπανω τιμες ειναι φισιολογικες συμφωνα παντα με το τεστ που με εκαναν!οποτε πειτε μου τι αλλα ειδη απο τετοια ψαρακια μπορω να βαλω!!!ευχαριστω παντως γιατι την βοηθεια σας μεχρι τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

:buttrock: και καλο διαβασμα.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!

ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΗΤΡΗΣ,ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ,ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΛΩ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΒΑΛΛΕΙ ΣΑΝ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ,7 GUPPY(ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ) ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΓΛΥΦΤΗ.ΤΙ ΑΛΛΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΛΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ?ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 85 ΛΙΤΡΩΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Κ.

μήπως σου είπαν και ποιο είδος pleco(γλυφτης; ) είναι;

Έγινε επεξεργασία - Ice-Man
Link to comment
Share on other sites

:buttrock: και καλο διαβασμα.

μήπως σου είπαν και ποιο είδος pleco(γλυφτης; ) είναι;

Να ρωτησω κατι ρε παιδια...τα platty balloon με τα moli μπορουν να μπουν στο ιδιο ενυδρειο????Γιατι τα moli,ολο τσιμπαν τα platy balloon.Ειναι φισιολογικο αυτο????Help me

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...