Jump to content

επιλογή φίλτρου


nikos1973

Recommended Posts

καλησπέρα σε olus.exo ένα ενυδρείο 120l το οποιο το έχω αγοράσει εδώ και 2 μήνες.πριν 3 ημερες έβαλα 2"αγγελοψαρα",2 γκουράμι και ένα ζευγάρι ramirezi.επίσης έχω bali και 2-3 φυτά εύκολα όπως μου είπαν στο petshop.προς το παρόν δουλεύει με εσωτερικό φίλτρο (σφουγγάρι και μακαρόνι αν το λέω σωστά)θέλω να βάλω εξωτερικό φίλτρο και είχα κατάληξη στο "τετρατεκ"700 περίπου 85euro όμως όταν πήγα σε ένα κατάστημα να το δω από κοντά μου είπαν πως δεν βρίσκεις εύκολα ανταλλακτικά και μου πρότεινe το FLUVAL 205 η 305. θα ήθελα τι γνώμη σας με κριτήριο το σέρβις και αξιπιστία του φίλτρου.επίς δεκτες και πρότασης για το φίλτρο όμως το κόστος να μην ξεπερνάει τα 100euro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε olus.exo ένα ενυδρείο 120l το οποιο το έχω αγοράσει εδώ και 2 μήνες.πριν 3 ημερες έβαλα 2"αγγελοψαρα",2 γκουράμι και ένα ζευγάρι ramirezi.επίσης έχω bali και 2-3 φυτά εύκολα όπως μου είπαν στο petshop.προς το παρόν δουλεύει με εσωτερικό φίλτρο (σφουγγάρι και μακαρόνι αν το λέω σωστά)θέλω να βάλω εξωτερικό φίλτρο και είχα κατάληξη στο "τετρατεκ"700 περίπου 85euro όμως όταν πήγα σε ένα κατάστημα να το δω από κοντά μου είπαν πως δεν βρίσκεις εύκολα ανταλλακτικά και μου πρότεινe το FLUVAL 205 η 305. θα ήθελα τι γνώμη σας με κριτήριο το σέρβις και αξιπιστία του φίλτρου.επίς δεκτες και πρότασης για το φίλτρο όμως το κόστος να μην ξεπερνάει τα 100euro

http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=1257

Με τα υλικά δε θα ξεπεράσει τα 100 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτό και εισαι μια χαρα.

Απλά ρώτα τα παιδιά αν έχει σφουγγάρια μέσα, τα οποία δεν είναι ακριβά.

Βιολογικό βάζεις αυτό που έχεις και συμπληρώνεις με καινούριο.

Για το Fluval θα σου πω οτι είναι επίσης εξαιρετικό φίλτρο (305) αλλά ένας φίλος που χρειάστηκε άμεσα κάποια ανταλλακτικά έφαγε την Αθήνα και δεν βρήκε. Από Eheim στα περισσότερα pet shop, βρίσκεις σχεδόν τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πρωτεινω,μιας και μενεις αθηνα να το παρεις απο καπου κοντα σου το φιλτρο(οποιο και αν παρεις).Στην περιπτοση που χαλασει η χρειαστεις την εγγυηση σου,να μην τρεχεις και ψαχνεσε με email και ιστοριες. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πρωτεινω,μιας και μενεις αθηνα να το παρεις απο καπου κοντα σου το φιλτρο(οποιο και αν παρεις).Στην περιπτοση που χαλασει η χρειαστεις την εγγυηση σου,να μην τρεχεις και ψαχνεσε με email και ιστοριες. :buttrock:

Σωστος

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά τελικά πήρα το ΝΤΟΦΊΝ C500 στα 60euro και η πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά καλές.βεβαια δεν έχω εμπειρίες από αλλα φίλτρα όμως ένα στοιχειο που μπορώ να δω αυτή τι στιγμή είναι πως το μηχάνημα δεν ακούγεται καθόλου σε σημείο που πιστεύεις πως είναι εκτος liturgias.to εάν τελικά είναι καλή η επιλογή μου θα φάνη στην πορεία.

θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

δεν μας ειπες τι περιεχει μεσα σφουγγαρια η μακαρονι; την μαρκα αυτη δεν την εχω ακουστα.μην ξεχασεις να εχει εγγυηση.ανταλακτικα εχει αμα χρειαστεις τιποτα;παντως eheim η fluval θα σου προτεινα.η επιλογη που εκανες για τα λεφτα που εδωσες μια χαρα φενεται.στην πορεια βεβαια θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...