Jump to content

Η Καινούργια Μου Τρελα Bettas!


bill28

Recommended Posts

Οχι βρε παιδια δεν ειναι στο 1 λιτρο μαζι τους ειναι σε ποτηρακι απεναντι τους.

Ειναι που λενε να την πιεις στο ποτηρι!

Τα ψαρακια ειναι μια χαρα τι παραπανω θες να μαθεις να σου πω.

Το οτι έχεις βάλει ενα ψάρι (μονοχαχίνα) μέσα σε ένα ποτηράκι και κρυώνει -ταλαιπωρείται σου φαίνεται μιά χαρά?

Το οτι έχεις βάλει μονομάχους σε ένα λίτρο έκαστος σου φαίνεται μιά χαρά?

:P

Έγινε επεξεργασία - Freeman
Link to comment
Share on other sites

Το οτι έχεις βάλει ενα ψάρι (μονοχαχίνα) μέσα σε ένα ποτηράκι και κρυώνει -ταλαιπωρείται σου φαίνεται μιά χαρά?

Το οτι έχεις βάλει μονομάχους σε ένα λίτρο έκαστος σου φαίνεται μιά χαρά?

:rasp:

Χαλαρωστε.

Εγω σας εβαλα φωτογραφιες να δειτε τα ψαρια και εσεις το εχετε κανει το θεμα μην πω...

Δεν σας ζητησα πληροφοριες για το τι χρειαζονται αλλωστε δεν ειμαι κανενας χθεσινος,οποτε να προσεχουμε λιγο τι λεμε και πως εκφραζομαστε μερες που ειναι. :P

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, δικαιωμα σου ειναι να εχεις τα ψαρια σου οπου θες και οπως θες.Εμεις σε αυτο το το forum ειμαστε υποχρεομενοι να συμβουλευουμε για το τι ειναι σωστο και οτι ειναι λαθος,απεναντι στους αγαπημενους μας φιλους τα ψαρακια.Τωρα ειτε θες να το καταλαβεις οτι εισαι λαθος ειτε οχι το προβλημα ειναι δικο σου.

Και οτι δεν εισαι χθεσινος εγω προσωπικα δεν το βλεπω απο τις πραξεις και τις αντιδρασεις σου...

Και τα λογια των παραπανω παιδιων δεν ηταν ουτε προσβλητικα ουτε οι εκφρασεις τους απρεπεις..

Καλη συνεχεια και Χρονια πολλα...

Έγινε επεξεργασία - hms
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, δικαιωμα σου ειναι να εχεις τα ψαρια σου οπου θες και οπως θες.Εμεις σε αυτο το το forum ειμαστε υποχρεομενοι να συμβουλευουμε για το τι ειναι σωστο και οτι ειναι λαθος,απεναντι στους αγαπημενους μας φιλους τα ψαρακια.Τωρα ειτε θες να το καταλαβεις οτι εισαι λαθος ειτε οχι το προβλημα ειναι δικο σου.

Και οτι δεν εισαι χθεσινος εγω προσωπικα δεν το βλεπω απο τις πραξεις και τις αντιδρασεις σου...

Και τα λογια των παραπανω παιδιων δεν ηταν ουτε προσβλητικα ουτε οι εκφρασεις τους απρεπεις..

Καλη συνεχεια και Χρονια πολλα...

Το οτι ειναι δικαιωμα μου να εχω τα ψαρια μου οπως θελω δεν χρειαζεται να μου το πει κανενας.

Οσο για τις πραξεις μου που αναφερεις στο θεμα χθεσινος μπες λιγο στον κοπο να βρεις τα θεματα μου και την πορεια μου στο χομπι και να μου πεις μετα.Αυτο ελειπε να μην ξερω πως να φροντισω μονομαχους.Και θα επρεπε να εχετε καταλαβει πως ολα αυτα που εγραφα,τα εγραψα μονο και μονο επειδη καποιοι χανουν την ουσια και λειτουργουν μηχανικα νομιζοντας οτι εχουν μαθει και ξερουν τα παντα.

ΞΑΝΑΛΕΩ εγω εβαλα φωτο να δειτε τα ψαρια και οχι να μου πειτε πως να τα συντηρησω.

Αυτα τα ολιγα και μην ξεχνιομαστε ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε οι πραξεις σου δεν δειχνουν οτι εισαι χθεσινος αλλα σημερινος,λιγο με νοιαζει το ποσο ομορφα ειναι τα ψαρακια σου αλλα με νοιαζει σε ποιες συνθηκες ζουνε!!!

Εδω κραζουμε τα καταστηματα που τα εχουν σε ποτηρια και ερχεται ενας υποτιθετε χομπιστας και κανει το ιδιο. :P

Τι να πω, καληνυχτα και καλη χρονια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε οι πραξεις σου δεν δειχνουν οτι εισαι χθεσινος αλλα σημερινος,λιγο με νοιαζει το ποσο ομορφα ειναι τα ψαρακια σου αλλα με νοιαζει σε ποιες συνθηκες ζουνε!!!

Εδω κραζουμε τα καταστηματα που τα εχουν σε ποτηρια και ερχεται ενας υποτιθετε χομπιστας και κανει το ιδιο. :P

Τι να πω, καληνυχτα και καλη χρονια!!!

Το οτι ειναι δικαιωμα μου να εχω τα ψαρια μου οπως θελω δεν χρειαζεται να μου το πει κανενας.

Οσο για τις πραξεις μου που αναφερεις στο θεμα χθεσινος μπες λιγο στον κοπο να βρεις τα θεματα μου και την πορεια μου στο χομπι και να μου πεις μετα.Αυτο ελειπε να μην ξερω πως να φροντισω μονομαχους.Και θα επρεπε να εχετε καταλαβει πως ολα αυτα που εγραφα,τα εγραψα μονο και μονο επειδη καποιοι χανουν την ουσια και λειτουργουν μηχανικα νομιζοντας οτι εχουν μαθει και ξερουν τα παντα.

ΞΑΝΑΛΕΩ εγω εβαλα φωτο να δειτε τα ψαρια και οχι να μου πειτε πως να τα συντηρησω.

Αυτα τα ολιγα και μην ξεχνιομαστε ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ

Διαβασε καλυτερα και μετα να γραφεις.

Link to comment
Share on other sites

Και γι αυτους που δεν καταλαβαν οι μονομαχοι ειναι σε ενυδρεια.

Link to comment
Share on other sites

Τι θερμοκρασία έχουν τα ''ενυδρεία''?

Και κάτι τελευταίο. Από την προσωπική σου εμπειρία, θεωρείς ότι οι μονομάχοι, μπορούν να ζήσουν αξιοπρεπώς σε ποτηράκια ή ενυδρεία ενός λίτρου?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη με κουρασε το οτι καποιοι καινε καρβουνο δεν θα χαλασω αλλο την ωρα μου προσπαθωντας να απολλογηθω-εξηγησω.

Οποιος καταλαβε καταλαβε οποιος ΔΕΝ... να συγκεντρωθει λιγο περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Απλά σε ρώτησα. Την γνώμη σου θέλω. Κουβέντα κάνουμε. Ούτε σου ζήτησα να απολογηθείς, ούτε να δώσεις εξηγήσεις.

Γι' αυτό άλλωστε υπάρχουν τα forum. Για να ανταλλάσσουμε εμπειρίες και απόψεις.

Δεν χρειάζεται άλλωστε να γινόμαστε επιθετικοί και αλαζόνες μέρες που είναι! :P

Τι θερμοκρασία έχουν τα ''ενυδρεία''?

Και κάτι τελευταίο. Από την προσωπική σου εμπειρία, θεωρείς ότι οι μονομάχοι, μπορούν να ζήσουν αξιοπρεπώς σε ποτηράκια ή ενυδρεία ενός λίτρου?

Link to comment
Share on other sites

25 λιτρα;;;

Τοσα χρειαζονται για μονομαχο;

Το οτι ειναι δικαιωμα μου να εχω τα ψαρια μου οπως θελω δεν χρειαζεται να μου το πει κανενας.

Οσο για τις πραξεις μου που αναφερεις στο θεμα χθεσινος μπες λιγο στον κοπο να βρεις τα θεματα μου και την πορεια μου στο χομπι και να μου πεις μετα.Αυτο ελειπε να μην ξερω πως να φροντισω μονομαχους.Και θα επρεπε να εχετε καταλαβει πως ολα αυτα που εγραφα,τα εγραψα μονο και μονο επειδη καποιοι χανουν την ουσια και λειτουργουν μηχανικα νομιζοντας οτι εχουν μαθει και ξερουν τα παντα.

ΞΑΝΑΛΕΩ εγω εβαλα φωτο να δειτε τα ψαρια και οχι να μου πειτε πως να τα συντηρησω.

Αυτα τα ολιγα και μην ξεχνιομαστε ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ

:P:rasp:

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και χαρά!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

bill εγω απο οτι ειδα αν και αργησα λιγο .. τα παιδια απο πανω σου λενε τισ αποψεις τους και ν παρουν γνωμες σχετικα με τα ψαρακια τα οποια εβαλες ..Βεβαια ειναι λιγο δυσκολο οταν βαζεισ ψαρακια στο φορυμ να ζητασ απλα να σου πουμε οτι ειναι ωραια γτ χωρισ να θελω να γινομαι επιθετηκος απλα σου ειπαν τα παιδια οτι πιστευουν οτι μονομαχοσ σε 1 λιτρο απλα μπορει να πεθανει πολυ γρηγορα ..μπορει και πανω στον μηνα δεν σημαινει οτι τουσ νοιαζει για σενα αλλα για τα ψαρακια που εχεις ...δεν εθηξε κανεις την εμπειρια σου και μην το παιρνεις πρωσοπικα απλα επειδη το 99% που εχουν μονομαχους στην αρχη εντιποσιαζονται παιρνουν μια γυαλα χωρισ να ξερουν πολλες πληροφοριεσ και μετα αναγκαζονται να παρουν εα μεγαλυτερο ενυδρειο για το ψαρακι τους μεχρι που τα αγαπανε τα ψαρακια τους μετα και χερονται να τους παρεχουν τα καλυτερα ...και εγω μεα σε αυτους ειμαι και απλα κατα την γνωμη μας δεν ειναι το καταλληλο περιβαλλον για τα betta σου ...βαζε φωτογραφιεσ αν θες να βλεπουμε πως αναπτησεισ τον χωρο τους

.......................................

φιλικα Γιαννης

Έγινε επεξεργασία - wizzalani
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...