Jump to content

Δισκοι Piwowarski Τιμοκαταλογος


Recommended Posts

ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

Αιγαλεω 23 & Μεθωνης 61, Πειραιας -- Τηλ-Φαξ. 210-4629700

e-mail ydatinos@otenet.gr

Brown 12-13cm 99 euro

Red Turquise 12-13cm 99 euro

Turquise d.p. 12-13cm 99 euro

Snakeskin Red 12-13cm 99 euro

Snakeskin blue 12-13cm 99 euro

Leopard Xred Turquise 12-13cm 99 euro

Fire Red 12-13cm 99 euro

Pigeon Blood 12-13cm 99 euro

Pigeon Blood Red 12-13cm 99 euro

Leopard X Highbody 12-13cm 99 euro

Fire Red X Red Melon 12-13cm 99 euro

Cobalt Striped 12-13cm 99 euro

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια οτι παρεις 100 (και εχεις και ρεστα ) :thumbup:

Εαν μου επιτρεπεται να το πω ...

Σε σχεση με τις τιμες που δινει ο piwowarski στην σελιδα του ειναι καπως τσιμπημενες η τιμουλες :D

http://diskuszucht-piwowarski.de/Sonderangebote.htm

Έγινε επεξεργασία - Geosid
Link to comment
Share on other sites

ελεύθερη αγορά έχουμε στην ΕΛΛΑΔΑ ζουμε ο καθενας οσο θελει και εμεις (πελατες) αποφασιζουμε :D αρα καλο ειναι να μην χαλάμε την δημοσίευση του εκάστοτε μαγαζάτορα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο εγραψα εαν επιτρεπεται , σε περιπτωση που δεν επιτρεπεται το ποστ μου , μπορει να διαγραφει ( δεν θα εχω καποιο προβλημα ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο φορουμ πιστευω οτι δεν ειναι το θεμα μας τα μαγαζια αλλα οι πελατες οποτε καλα ειναι οτι σχολια γινοντε να γινοντε στα θεματα των καταστηματων,να ντραπουμε δηλ. να πουμε οτι καποιος ειναι ακριβος?

Καποιοι ξερουν κατι παραπανω απο τους υπολοιπους χρηστες και καλο ειναι να το λενε..

Δεν με χαλαει αν το διαγραψετε,μου φτανει που ειπα την γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Το σχολιο του φιλου geosid γραφτηκε στην κατηγορια του καταστηματος,και εξεφρασε τη γνωμη του.

Αν εχει καποια ενσταση το καταστημα μπορει να απαντησει.

Παρακαλω μην ανοιγετε αντιπαραθεσεις.

Ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι

Πρωτα απο ολα δεν υπαρχει θεμα διαγραφης των αποψεων κανενος κατι τετοιο θα ηταν αντιθετο στο κλιμα του Φορουμ και επισης αντιθετο προς την ιδεολογια μου.

Δευτερον θα ηθελα να τονισω οτι περα απο την τιμη αγορας του ψαριου υπαρχουν και πολλα αλλα εξοδα που δεν φαινονται τα μεταφορικα τα εξοδα τραπεζας αεροδρομιου τα εξοδα για πιστοποιητικα τα εξοδα πακεταρισματος. Παραθετω απο την σελιδα του Piwowarski

Shipment to other European countries is only possible by airfraight. The freight charges within the EU are approx. 225,-- € + 4,50 € per kg

The freight charges outside the EU are approx. 250,-- € + 7,50 € per kg. This is rough price indication, exact charges on request.

Please consider additional costs for required shipping documents, if necessary.

http://diskuszucht-piwowarski.de/versandengl.htm

Επισης θα πρεπει να προσθεσεται σε ολα αυτα μια επιβαρυνση 23% που ειναι το ΦΠΑ

Ακομα υπαρχουν εξοδα διατηρησης και διαχειρησης των δισκων.

Αρα συνοψιζοντας ολα τα παραπανω θα καταλαβουμε ολοι οτι οι τιμες δεν ειναι καθολου τσιμπιμενες αλλα το αντιθετο ειναι πολυ καλες.

Ομως το πιο σημαντικο απο ολα ειναι οτι τα ψαρια βρισκονται σε διαθεσιμοτητα μπροστα στα ματια του πελατη για να τα αξιολογησει να τα κρινει (απο θεμα ποιοτητας υγειας και μορφολογιας ) και να τα περιμενει να εγκλιματιστουν και να περασουν μια περιοδο καραντινας να τα δει να τρωνε να ξεχωρισει το φυλλο τους και μετα απο ολα αυτα να αποφασισει αν ειναι καταληλα για το ενυδρειο του.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματηκα χαίρομαι που αντιμετοπιζεις με αυτον τον τροπο τις αποψεις μας!!!

Καλη συνεχεια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και δεχομαι την αποψη σας και χαιρομαι για την αμεση απαντηση σας , σιγουρα υπαρχουν και αλλα εξοδα εκτος τα εξοδα αποστολης , αλλα εδω μιλαμε για σχεδον 40% πανω απο την τιμη που πουλαει ο εκτροφεας , ειναι καποια ειδη οπου τα εχει σε τιμη προσφορας και εσεις σαν καταστημα τα πουλατε σε τιμη λιγο παραπανω απο οτι εχει το ιδιο ψαρι σε μεγαλυτερο μεγεθος , διαβασα καπου οτι αναφερει κατι για αγορες ανω των 350ευρο οτι From an order of 350, - € * shipment is free

απο τα ψαρια που εχει προσφορα ( Turquoise Discus , Fire Red X solid turquoise, Fire Red )

στα παραπανω ειδη επικεντρωνεται η ''παρατηρηση'' που εκανα .

Μεχρι ενα σημειο νομιζω και λεω νομιζω γιατι δεν ειμαι και καταστηματαρχης να ειμαι σιγουρος , πως ειναι δικαιολογημενη μια αυξηση τιμων , αλλα σε τετοιο βαθμο (προσωπικα εγω) την βλεπω ''καπως'' .

Y.G : Κανατε μια κινηση και φερατε ψαρια απο καποιον εκτροφεα οπου αρκετοι μεσα σε αυτους και εγω πιστευω πως εχει καλα ψαρια , εγω σαν Γιωργος κραταω μονο αυτο :D

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Geosid δυστυχως (και για τους χομπυστες και για τους επαγγελματιες )η δωρεαν μεταφορα για αγορες ανω των 350 ευρω δεν ισχυει για μεταφορα στην Ελλαδα

Σε ευχαριστω για την αναγνωριση της κινησης μας και επισης προτεινω να περασεις απο το καταστημα για να δεις τα ψαρια (που πιστευω οτι ειναι πολυ αξιολογα ) και επισης να διαπιστωσεις απο κοντα οτι προκειται για ενα καταστημα που ειναι πιο κοντα στο χομπυ παρα στο στεγνο και κερδοφορο εμποριο

Αποστολος (Ιδιοκτητης)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Geosid δυστυχως (και για τους χομπυστες και για τους επαγγελματιες )η δωρεαν μεταφορα για αγορες ανω των 350 ευρω δεν ισχυει για μεταφορα στην Ελλαδα

Σε ευχαριστω για την αναγνωριση της κινησης μας και επισης προτεινω να περασεις απο το καταστημα για να δεις τα ψαρια (που πιστευω οτι ειναι πολυ αξιολογα ) και επισης να διαπιστωσεις απο κοντα οτι προκειται για ενα καταστημα που ειναι πιο κοντα στο χομπυ παρα στο στεγνο και κερδοφορο εμποριο

Αποστολος (Ιδιοκτητης)

Ενδιαφερον ακουγεται αυτο κομμαντο :D

Ο λογος ομως ποιος ειναι;Ειμαστε χομπιστες και επαγγελματιες Β' διαλογης,η ετσι λειτουργει ο συγκεκριμενος εκτροφεας;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...