Jump to content

Ancistrus αναποδογυριζει σαλιγκαρια


pozeras13

Recommended Posts

καλησπερα! παιδια οπως ξερετε καποια σαλιγκαρια οταν αναποδογυριζουν μπορουν να ξαναγυρισουν κανονικα χωρις να συμβει τιποτα οπως τα apple snails. άλλα οπως τα zebra δεν μπορουν. τον τελευταιο καιρο εχει τυχη πολλες φορες να βρω αναποδα καποιο zebra σε συχνοτητα 3 φορες την εβδομαδα περιπου και μου εκανε εντυπωση. οπως μια μερα λοιπον παρατηρουσα το ενυδρειο βρηκα τον ενοχο. ο πλεκο μου λοιπον τραβαει μια κουτουλια σε ενα σαλιγκαρι και το γυρναει τουμπα και μετα σαν κυριως πηγε πισω στην φωλια του.

ειναι φυσιολογικο? γιατι οπως καταλαβαινετε μιλαμε για θεμα ζωης ή θανατου για τα zebra αφου αν δεν τα γυρισω εγω.... r.i.p.... :D

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::D
Link to comment
Share on other sites

Ζόρικος ο ancistrus σου.

Μήπως να τον απειλούσες με αντίποινα ? :D

Link to comment
Share on other sites

Έπεσες σε περίεργο χαρακτήρα :D

Δύο βιντεάκια από τον δικό μου...

Όταν ήταν μπέμπης και νταής:

Και όταν μεγάλωσε και τα σαλιγκάρια του κόψανε τον τσαμπουκά:

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

;):rasp: καλα τα σαλιγκαρια σου ειναι κομαντο!! δεν ξερω ρε παιδια με αυτο το παλικαρι τι τρεχει η φωλια του περιλαμβανει ενα ξυλο στο οποιο δεν μπαινει στις τρυπες που ειναι και μεγαλες μαλιστα, μαλλον γιατι ειναι διαμπερεις και μετα πιανει ενα κυκλο γυρω στα 25 εκατοστα διαμετρο και δεν αφηνει να μπαινει μεσα τιποτα. ολο εκει βρισκω τα σαλιγκρια αναποδα... θα του παρω μια πηλινη φωλια με κλειστο το πισω μερος...
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...