Jump to content

Αγορα ενυδρειου Βοηθεια...


sarli

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα :hysterical: Σκεφτομαι να αγορασω ενα κανουργιο ενυδρειο για τα δυο σκαλαρια μου :thumbup: Εχω βρει το ριο125 και το προ80 της mp .Τι λετε ποιο ειναι καλυτερο γιατι εχω πελαγοση :D Ακαι ναι το μπ εχει διαστασης 80 35 45 και φιλτρο eheim2210 και μου το δινι 200ε ενο το ριο ειναι 203 σιν αποστολι για ροδο

Link to comment
Share on other sites

Θα σε πικράνω, κανονικά οι διαστάσεις που προτείνεις δεν είναι και ό,τι καλύτερο για σκαλάρια...

Αν δεν μπορείς να κάνεις τίποτε καλύτερο από διαστάσεις, τουλάχιστον διατήρησε το ζευγάρι-μη βάλεις κι άλλα

Νομίζω το ρίο125 είναι και λίγο ψηλότερο (50cm?) οπότε το μη χείρον βέλτιστο...και πιστεύω είναι καλύτερο και το εσωτερικό φίλτρο της Juwel από άποψη χωρητικότητας υλικών, νομίζω λέω..

Το ΜΡ έχει θερμοστάτη; Το ρίο δίνει και θερμοστάτη μαζί (αν δεν κάνω πάλι λάθος).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για το ενδιαφερον :thumbup: Δυστυχος το επιπλο που εχω ειναι καταλιλο μονο για αυτα τα μετρα :hysterical: Ναι δεν σκοπεβω να βαλω και αλλα ψαρια μονω το ζευγαρι τα σκαλαρακια μου :D Το μπ δινει θερμοστατι 100βαττ και το περνω απω εδο αμεσος ενω το ριο πρεπει να το φερω απο θεσσαλονικι οποτε ανεβενι και το κοστος

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι να ρίξεις και μαι ματιά στα κινέζικα

Αν και δεν είμαι φίλος, στην περίπτωση των σκαλαριών είναι ό,τι πρέπει γιατί στην συντριπτική τους πλειοψηφία είναι ψηλά ενυδρεία. Το ύψος είναι κάτι που χρειάζονται τα συγκεκριμένα ψάρια και κερδίζεις και λίτρα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...