Jump to content

επιτελους το καινουργιο μου ενυδρειο


olumpiakos759

Recommended Posts

Τι ψαρακια λες να βαλεις μεσα ?

Θα προτεινα τα πλαστικα - ψευτικα διακοσμητικα να τα εβγαζες και να εβαζες κανα φυτο , φυλο , πετρα ετσι για να ειχες ποιο φυσικο αποτελεσμα :rasp:

Αν παλι δεν θες να αλλαξεις κατι στην εσωτερικη σου διακοσμηση μπορεις με την προσθηκη γρασιδιου να φτιαξεις εναν βιοτοπο των Μαγιας ;)

850188773_9d9863cbc6.jpg

y.g : η φωτογραφια μπηκε για πλακα , παρολα αυτα οτι χρειαστεις εδω ειμαστε για να βοηθησουμε :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Τι ψαρακια λες να βαλεις μεσα ?

Θα προτεινα τα πλαστικα - ψευτικα διακοσμητικα να τα εβγαζες και να εβαζες κανα φυτο , φυλο , πετρα ετσι για να ειχες ποιο φυσικο αποτελεσμα :rasp:

Αν παλι δεν θες να αλλαξεις κατι στην εσωτερικη σου διακοσμηση μπορεις με την προσθηκη γρασιδιου να φτιαξεις εναν βιοτοπο των Μαγιας ;)

850188773_9d9863cbc6.jpg

y.g : η φωτογραφια μπηκε για πλακα , παρολα αυτα οτι χρειαστεις εδω ειμαστε για να βοηθησουμε :rasp:

συμφωνω απολυτα μαζι σου ειναι το πρωτο μου ενυδρειο και θελω πρωτα να μαθω καποια πραγματα σιγουρα καποια στιγμη θα τα βγαλω και θα βαλω φυτα.εχω σε ενα μικροτερο 2 silver shark 1 albino και ενα αγγελοψαρο!αυτα θα βαλω,εσυ τι ψαρια θα του εβαζες??

Link to comment
Share on other sites

με βαση τις μετρησεις του νερου μου και τα λιτρα μου θα κοιταγα ποιο ειδος μπορω να φιλοξενησω ετσι ωστε ουτε εγω να ταλαιπωρουμε ουτε και τα ψαρια μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε. Το ενυδρειο ειναι στρωμενο? Εχεις τιμες? Ξεκινα απο Ε Δ Ω και Ε Δ Ω

το εστρωσα με τον γρηγορο τροπο,οχι αυτον που κανουμε εναν μηνα.το απογευμα θα παρω test και θα σου πω μετρησης.
Link to comment
Share on other sites

το εστρωσα με τον γρηγορο τροπο,οχι αυτον που κανουμε εναν μηνα.το απογευμα θα παρω test και θα σου πω μετρησης.

Με μπόλι?

Link to comment
Share on other sites

φιλε κανε το φυτεμενο και βαλε μικρα κοπαδοψαρα, γαριδες και σαλιγκαρια και θα σου φυγει το ματι! βαλε και στην πλατυ ενα ποστερ και θα ειναι σουπερρρρρρ ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδεια!!!ναι εχω σκεφτει να το κανω φυτεμενο τωρα η θα κανω αυτο η ενα αλλο που θα μου δωσει ενας φιλος 120λτ.αυτο το εχω στο δωματιο και θελω να ειναι λιγο αγριο!!!οποια γνωμη δεκτη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το μπολι φιλαρακι δεν ξερω???

Σου ανέφερα το μπόλι, επειδή είπες ότι έστρωσες το ενυδρείο σου με τον πιο γρήγορο τρόπο... Ποιος είναι αυτός?

Αν θέλεις να μάθεις για το μπόλι, ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry401137

Link to comment
Share on other sites

Σου ανέφερα το μπόλι, επειδή είπες ότι έστρωσες το ενυδρείο σου με τον πιο γρήγορο τρόπο... Ποιος είναι αυτός?

Αν θέλεις να μάθεις για το μπόλι, ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry401137

ναι καπωσ ετσι το εκανα φιλαρακι

ο ανθρακας ειναι το μαυρο?

Link to comment
Share on other sites

Για άγριο κάνε κανένα βιοτοπικό Αμαζονίου ή άλλο με blackwater. ;)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια η ιδεα σου που μπορω να δω φοτο να παρω μια ιδεα?

Πόσα λίτρα είναι;

Link to comment
Share on other sites

80 λιτρα

χμμ δύσκολο να βάλεις σκαλάρια που είχα σκεφτεί σε 80 λίτρα. Οπότε πρέπει να βρεις κάτι άλλο. Πιστεύω ο Αμαζόνιος είναι κατάλληλος για κάτι τέτοιο που θες. Όχι πολύ φως, ξύλα, blackwater...

Link to comment
Share on other sites

χμμ δύσκολο να βάλεις σκαλάρια που είχα σκεφτεί σε 80 λίτρα. Οπότε πρέπει να βρεις κάτι άλλο. Πιστεύω ο Αμαζόνιος είναι κατάλληλος για κάτι τέτοιο που θες. Όχι πολύ φως, ξύλα, blackwater...

οκ ευχαρειστω θα ψαχτο λιγο και θα αρχισω να το φτιαχνω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...