Jump to content

Diy στεγανό ακροφυσιο λάμπας Τ8


jimmis1974

Recommended Posts

Ενα βιντεο που εφτιαξα και σας δειχνω τον τροπο να φτιαξεται ενα τέλειο και στεγανοτατο ακροφυσιο Τ8 , το οποιο εχω σε ολες τις λαμπες μου εδω και χρονια.

Ευκολη κατασκευη, οικονομικοτατη, και τελεια στεγανοτητα (εχω αφησει λαμπα 5 μερες μεσα σε νερο για δοκιμη)

Ευχαριστω

------------------

Διόρθωση : Προς το τελος του βιντεο που λεω θα βαλουμε ενδιαμεσα στο λαστιχο "σιλικονη" , λαθος ... ηθελα να πω "βαζελινη" για να διατηρηθει μαλακο το λαστιχο και να βγει ανετα η λαμπα μετα απο πολυ καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Ενα βιντεο που εφτιαξα και σας δειχνω τον τροπο να φτιαξεται ενα τέλειο και στεγανοτατο ακροφυσιο Τ8 , το οποιο εχω σε ολες τις λαμπες μου εδω και χρονια.

Ευκολη κατασκευη, οικονομικοτατη, και τελεια στεγανοτητα (εχω αφησει λαμπα 5 μερες μεσα σε νερο για δοκιμη)

Ευχαριστω

------------------

Διόρθωση : Προς το τελος του βιντεο που λεω θα βαλουμε ενδιαμεσα στο λαστιχο "σιλικονη" , λαθος ... ηθελα να πω "βαζελινη" για να διατηρηθει μαλακο το λαστιχο και να βγει ανετα η λαμπα μετα απο πολυ καιρο.

πολυ καλη η προσπαθεια σου φιλε μου αλλα κατα την γνωμη μου το θερμοσυστελομενο μακαρονι ειναι το ιδανικο για στεγανο ακροφισιο...

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η προσπαθεια σου φιλε μου αλλα κατα την γνωμη μου το θερμοσυστελομενο μακαρονι ειναι το ιδανικο για στεγανο ακροφισιο...

εχω σε 3 ενυδρεια τετοια ακροφυσια , ειναι οτι πιο τελειο εχω σκεφτει, με το θερμοσ μακαρονι ... τι δηλαδη να βρεις σε διαμετρο οσο ειναι η λαμπα και μετα ....????? τι ???? αν θες να βγαλεις την λαμπα ?? πρεπει να το κοψεις και αντε αλλο κοματι μετα .....

Να φανταστεις του αδελφου μου του ειχε πεσει η λαμπα μεσα στο νερο ΟΛΗ και δεν το ειχε παρει χαμπαρι για μερες και δεν εμπασε το παραμικρο !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ευχαριστω για την ιδεα. το εκανα και δουλευει μια χαρα :)

Έγινε επεξεργασία - stelios8
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...