Jump to content

Ποιά η γνώμη σας γι αυτό? Πιθανή λύση για αλλαγές νερού?


akisg

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ρίξτε μια ματιά:

http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/SID-781EC4.../index_8361.htm

μπορεί να είναι λύση για γρήγορες αλλαγές νερού?

Το έχει δοκιμάσει κάποιος??

Link to comment
Share on other sites

το λινκ που εχεις βαλει με βγαζει στην Εύρεση καταστήματος και οχι σε καποιο προιον

Έγινε επεξεργασία - Geosid
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ειναι σωστο

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ειναι σωστο

Βάλτε ταχυδρομικό κώδικα και θα δείτε το προιόν. Είναι μια αντλία που λειτουργεί προσαρμόζοντας ένα ηλεκτρικό τρυπάνι. Την είδα και στο πράκτικερ.

Link to comment
Share on other sites

ναι... εχουν αλλάξει την σελιδα τους και ζητάει Τ.Κ. για να προχωρήσεις.

υποθέτω οτι αν βαλεις τον Τ.Κ. σου θα σε προχωρήσει στο προϊον.

¨Οπως και να 'χει... κοιτάξτε στα προϊοντα της Πέμπτης και θα δείτε μια αντλία νερού που προσαρμόζεται σε οποιοδήποτε ηλεκτρικό τρυπάνι... και μετακινεί 2.400 l/h.

Υποθέτω θα το βρείτε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ρίξτε μια ματιά:

http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/SID-781EC4.../index_8361.htm

μπορεί να είναι λύση για γρήγορες αλλαγές νερού?

Το έχει δοκιμάσει κάποιος??

θα προτειμουσα μια αντλια (αθορυβη) οπου θα της εβαζα μονο ενα λαστιχο πανω για να βγαζω Η να βαζω νερο , παρα να τραβιεμαι με δραπανακια βαβουρα και ιστοριες :thumbup: , συνηθως αυτου του τυπου οι ''αντλιες'' εχουν μια φτερωτη μεσα πλαστικη οπου στις πολλες στροφες μπορει και να τα παιξουν ....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάνει για αλλαγές νερου. Αυτό που λέει 2400 λίτρα την ώρα λογικά είναι αναλογα την ταχύτητα που λειτουργείς το τρυπάνι.

Link to comment
Share on other sites

θα προτειμουσα μια αντλια (αθορυβη) οπου θα της εβαζα μονο ενα λαστιχο πανω για να βγαζω Η να βαζω νερο , παρα να τραβιεμαι με δραπανακια βαβουρα και ιστοριες :thumbup: , συνηθως αυτου του τυπου οι ''αντλιες'' εχουν μια φτερωτη μεσα πλαστικη οπου στις πολλες στροφες μπορει και να τα παιξουν ....

Πάντως είναι μια οικονομική λύση για κάποιον που δεν μπορεί να διαθέσει χρήματα για κανονική αντλία (και εφόσον έχει ηλ. τρυπάνι).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι μια οικονομική λύση για κάποιον που δεν μπορεί να διαθέσει χρήματα για κανονική αντλία (και εφόσον έχει ηλ. τρυπάνι).

μια φτηνη αντλια ξεκιναει απο 5 ευρο , εγω να φανταστεις εχω μια τον 8-9 ευρο και κανω μια χαρα την αλλαγη μου :thumbup: ,

http://www.osmosisaquariums.gr/index.php?p...d=1〈=el

Έγινε επεξεργασία - Geosid
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τέτοιου τύπου αντλίες τρυπανιού στην δουλειά μου (και καλύτερης ποιότητας)

χαλάνε πολύ εύκολα :thumbup: ,

καλύτερα να πάρεις μια αντλία για ενυδρεία θα σου είναι

και πολύ πιο εύκολη στην χρήση! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τέτοιου τύπου αντλίες τρυπανιού στην δουλειά μου (και καλύτερης ποιότητας)

χαλάνε πολύ εύκολα :bigemo_harabe_net-117: ,

καλύτερα να πάρεις μια αντλία για ενυδρεία θα σου είναι

και πολύ πιο εύκολη στην χρήση! :thumbup:

Και εγω θα συμφωνησω για μια αντλια ενυδρειου και ας δωσω και 20 ευρω.Και αν χαλαει ευκολα για εμενα δεν λεει κατι.Αυτο που φοβαμαι ειναι μην σπασει ο εξω απο εδω το ποδι του και πεταχτουν τιποτα νερα προς το τρυπανι. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

μια φτηνη αντλια ξεκιναει απο 5 ευρο , εγω να φανταστεις εχω μια τον 8-9 ευρο και κανω μια χαρα την αλλαγη μου :thumbup: ,

http://www.osmosisaquariums.gr/index.php?p...d=1〈=el

Όντως. Εγώ βγάζω νερό με σιφόνι και βάζω με την αντλία ενος κινέζικου φίλτρου που το είχα πάρει 10€. Σηκώνω τον κουβά σε μια καρέκλα κ μεσα σε 10 λεπτα έχω τελειώσει.

Οτι κάνει, κάνει ομως!

Link to comment
Share on other sites

Απλά, με δελέασε η ταχύτητα, που όπως ειπώθηκε, εξαρταται απο την ταχύτητα του τρυπανιού.

Θα μπορώ πολύ γρήγορα να αδειάζω τα 180 - 200 λίτρα που αλλάζω κάθε 7-10 μέρες μέσα σε μερικά λεπτά... ενώ τώρα με σιφώνι και κουβά χρειάζομαι πάνω απο 1 ώρα....

Τώρα, για το θόρυβο, θα συμφωνήσω αλλά, ας κάνουν λίγη υπομονή οι γείτονες μια φορα τη βδομάδα.

Θα το δοκιμάσω και θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

Πάντως το κόστος είναι τέτοιο που αξίζει τον κοπο να δοκιμαστεί!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...