Jump to content

Recommended Posts

Πρός τους χακεραδοπορομένους με pc...

Παίζει κάποιο προγραμματάκι που να μπορώ να τσεκάρω το ip του υπολογιστή κάποιου;;;

Πχ είμαι σε ένα forum το οποίο δέν θέλω και να ονομάσω...υπάρχει ένα τιπάκι λοιπόν που πρέπει να έχει φτιάξει 2-3 προφίλ και μόνος του ρωτάει και μόνος του απαντάει...υπάρχει λοιπόν κάτι που να μπορώ να δώ εγώ to ip του;;; έχω δεί μερικά ανθρωπάκια να κρατάνε ταμπελάκι και να σου λένε τι ip σου τι win χρησιμοποιείς κτλ αντίστοιχο να μπορείς να δω εγώ για άλλους...;;;

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να το αναφέρεις σε κάποιον συντονιστή ή διαχειριστή του φόρουμ και να το κοιτάξει αυτός!

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να το αναφέρεις σε κάποιον συντονιστή ή διαχειριστή του φόρουμ και να το κοιτάξει αυτός!

Για να γίνω πιό συγκεκριμένος είμαι σε μία σελίδα στο facebook μπορεί να συμβεί και εκεί;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι εκεί μπορείς να ζητήσεις τέτοια πληροφορία και να σου την δώσουν!

Δέν την θέλω για μένα...απλά άν μπορεί ο δημιουργός τις σελίδας να δεί το ip των μελλών της.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις την ΙΡ κάποιου χρήστη αν καταφέρεις να πάρεις e-mail από αυτόν. Αλλά για αυτό που λες, δηλαδή να κάνει σύγκριση ΙΡ, δεν το γνωρίζω.

Προσωπική συμβουλή.... Προφίλ χρήστη->Λογαριασμός->Διαγραφή Λογαριασμού (για το FB) :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις την ΙΡ κάποιου χρήστη αν καταφέρεις να πάρεις e-mail από αυτόν. Αλλά για αυτό που λες, δηλαδή να κάνει σύγκριση ΙΡ, δεν το γνωρίζω.

Προσωπική συμβουλή.... Προφίλ χρήστη->Λογαριασμός->Διαγραφή Λογαριασμού (για το FB) :thumbup:

Νίκο Είσαι γενικά αρνητικός με fb my space κτλ ή μόνο για το fb;

Link to comment
Share on other sites

Νίκο Είσαι γενικά αρνητικός με fb my space κτλ ή μόνο για το fb;

Για το myspace που έχω μία σχετική εμπειρία (μικρότερη έχω από το FB) απλά θα σου πω πως το να χρησιμοποιηθεί ένας δωρεάν ιντερνετικός χώρος για την προβολή καλλιτεχνών (του όποιου κλάδου καλλιτεχνίας), όπως ξεκίνησε και παρέμεινε σε μεγάλο βαθμό το MS, το θεωρώ λογικό. Την αυτοπροβολή του εαυτού μου, των προσωπικών μου στιγμών, των διακοπών μου κλπ το θεωρώ γενικώς άσκοπο.

Υπάρχουν διάφορες θεωρίες για το FB και ίσως κάποιες από αυτές να είναι υπερβολικές (προσωπικά πιστεύω πως δεν είναι). Αλλά ένα γεγονός με έκανε να αντιδράσω εντελώς ενάντια σε αυτό. Κάποτε είχα κι εγώ σελίδα, χωρίς να "μαζεύω" φίλους, αλλά έχοντας τους 10-15 κολλητούς μου στις επαφές. Μία Παρασκευή που ήμουν έξω για μπύρες με 2-3 κολλητούς μου, σχόλασε ένα φροντιστήριο που ήταν δίπλα στο μαγαζί και ήρθαν τα πιτσιρίκια να αράξουν και να ξελαμπικάρουν (και καλά κάνανε). Μισή ώρα από τη στιγμή που καθήσανε, σηκώνονται να φύγουν, δίνοντας ραντεβού σε 15-20 λεπτά στο FB. Πραγματικά με άφησε έκπληκτο το γεγονός ότι καθόντουσαν όλοι μαζί στο ίδιο τραπέζι, αγόρια-κορίτσια, θα μπορούσαν να μιλάνε, να γελάνε, να κάνουν πλάκες και αντί αυτού, συζητούσαν για βίντεο και σχόλια στο FB και μισή ώρα αργότερα αποφάσισαν να δώσουν ραντεβού πάλι στο FB για να συζητήσουν τα ίδια.

Δεν είμαι και κανένας μαθουσάλας, αλλά όταν εγώ ήμουν στην ηλικία τους, προσπαθούσα να βρίσκω αφορμές για να είμαι με τους κολλητούς μου και με τις "ενδιαφέρουσες" συμμαθήτριές μου και να αράζουμε σε κανένα μαγαζί ή σε κανένα παγκάκι.

Το γεγονός που περιέγραψα, και δεν πιστεύω πως είναι μεμονωμένο, απλά μου φαίνεται πλήρως παράδοξο και με έκανε να σκεφτώ πως από τη στιγμή που νιώθω θλίψη γι'αυτά τα παιδιά που σκέφτονται έτσι και πως δεν θέλω τα δικά μου πιθανά μελλοντικά παιδιά να είναι επίσης έτσι, οπότε κι διέγραψα πλήρως τον λογαριασμό μου. Στο κάτω κάτω, τους κολλητούς μου τους βλέπω έτσι κι αλλιώς όποτε θέλω! Κι αν δεν μπορώ, αρκούμε στο άψυχο μεν, αλλά προσωπικό δε, mail όπου μπορώ να μοιραστώ μαζί τους ότι θέλω.

Τέλος το offtopic. Επιστροφή στο να βρεθεί μία λύση στο θέμα σου :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε σε πάρα πολλά, για να σου πώ την αλήθεια εγώ δημιούργησα σελίδα στο fb για να βρώ παλιούς φίλους συμμαθητές κτλ κτλ και όπως και έγινε...όμως δυστηχός δέν μένεις μόνο εκεί

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...