Jump to content

R/o καινουργια 3 σταδιων με Tds 017


Sparos

Recommended Posts

Πηρα μια καινουργια R/O 3 σταδιων, και αφου δουλεψε 1 μερα μετρησα με 2 TDS meter και ειχε 017.

ειναι ενταξει?? δεν επρεπε να ειναι κοντα στο 0??

Ευχαριστω

JD

aquariopure.jpg

Έγινε επεξεργασία - Sparos
Link to comment
Share on other sites

Εχει στάδιο DI?

Με το TDS μετρας μόνο έξοδο ή και είσοδο? Πες μου τι μέτρηση εχεις στην εισοδο.

Έγινε επεξεργασία - giannispass
Link to comment
Share on other sites

0 θα επρεπε να εδειχνε μονο εαν ειχε μοναδα di πανω ,εαν ειναι η συγκεκριμενη στη φωτο που μας δειχνεις τοτε δεν εχει μοναδα di , οποτε και το 017 που σου λεει καλο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Εχει στάδιο DI?

Με το TDS μετρας μόνο έξοδο ή και είσοδο? Πες μου τι μέτρηση εχεις στην εισοδο.

εισοδος : 170

Εξοδος : 017

δεν εχει DI ουτε flash

Link to comment
Share on other sites

0 θα επρεπε να εδειχνε μονο εαν ειχε μοναδα di πανω ,εαν ειναι η συγκεκριμενη στη φωτο που μας δειχνεις τοτε δεν εχει μοναδα di , οποτε και το 017 που σου λεει καλο ειναι

Ευχαριστω πολυ.

μεχρι ποσο ειναι το οριο, ποτε αλλαζω τα προφιλτρα και ποτε την μεβρανη?

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν κανω λαθος καπου στο 23 , αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ξερει καποιος αλλος να σου απαντησει με σιγουρια .

Επειδη εγω εχω με di ξερω και το λεει και πανω της η οσμωση οτι θελει αλλαγη το di οταν δειξει πανω απο 01 .

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν κανω λαθος καπου στο 23 , αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ξερει καποιος αλλος να σου απαντησει με σιγουρια .

Επειδη εγω εχω με di ξερω και το λεει και πανω της η οσμωση οτι θελει αλλαγη το di οταν δειξει πανω απο 01 .

Στο 23 τα προφιλτρα η και την μεβρανη?

στο Site τους παντος λεει 8-10 TDS αλλαγη. Καινουργια και βγαζει 17.

http://waterwaves.gr/index.php?target=pages&page_id=FAQ Συχνές Ερωτήσεις#Membrane_change

τι κανουμε τωρα????

Και να πω οτι η μετριση εγινε με 2 διαφορετικα tds και εδειξαν και τα δυο 17

Έγινε επεξεργασία - Sparos
Link to comment
Share on other sites

Περιπου καθε 6 μηνες τα προφιλτρα και 2-3 χρονια την μεμβρανη...Αυτο εξαρτατε ομως και απο την χρηση που κανεις στην μεμβρανη..Οποτε αναλογα με τις τιμες που σου δινει το tds θα πραξεις αναλογως.. :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

Να διορθωσω κατι στα παραπανω λεγομενα μου...Οι διαρκεια ζωης των προφιλτρων κυμαινεται απο 3-6 μηνες αναλογα με την αρχικη ποιοτητα του νερου στο οποιο θα χρησιμοποιηθουν.:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Να διορθωσω κατι στα παραπανω λεγομενα μου...Οι διαρκεια ζωης των προφιλτρων κυμαινεται απο 3-6 μηνες αναλογα με την αρχικη ποιοτητα του νερου στο οποιο θα χρησιμοποιηθουν.:thumbup:

και το συνολο των λιτρων που θα φιλτραρουν :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παιδιά που έχω το μεγαλύτερο μοντέλο, με το booster, από την αρχή μέχρι και σήμερα 6 μήνες μετά, ποτέ δεν έδειξε πάνω από 02 (είσοδος 155). Το μόνο που δεν ξέρω είναι μήπως έχει άλλη μάρκα μεμβράνη γιατί είναι 100GPD.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παιδιά που έχω το μεγαλύτερο μοντέλο, με το booster, από την αρχή μέχρι και σήμερα 6 μήνες μετά, ποτέ δεν έδειξε πάνω από 02 (είσοδος 155). Το μόνο που δεν ξέρω είναι μήπως έχει άλλη μάρκα μεμβράνη γιατί είναι 100GPD.

το μεγαλυτερο μοντελο που λες μηπως εχει και μοναδα DI ? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...