Jump to content

Παρουσιαση Φυτεμενου Κοινωνικού


Africanos

Recommended Posts

Πολύ ωραίο ενυδρείο!Να το χαίρεσαι!

Το δύσκολο της υπόθεσης είναι οτι έχεις επιλέξει φυτά για τη μέση που ψηλώνουν πολύ.

Αν έχεις όρεξη να κλαδεύεις συχνά, μαζί σου. :P

Η Limnophila aquatica πάντως θα πρότεινα να μπει πίσω δεξιά, γιατί σε κανένα μήνα θα πνίξει τα πάντα.

Φιλικά Φώτης. :thumbup:

Φωτη μου απο οτι φαινεται ξερεις πολλα παραπανω απο μενα για τα φυτα.. εγω τα φυτεψα στο ενυδρειο χρωματικα και οχι γνωριζοντας ποσο μεγαλωνει το καθε ενα ...

Τωρα επειδη μ αρεσει να ασχολουμαι με το ενυδρειο το κλαδεμα δεν με απασχολει τοσο ως εργασια οσο αν πρεπει να γινεται με συγκεκριμενο τροπο σε συγκεκριμενη μερα κτλ... ή απλα κοβω με το ψαλιδι οτι προεξεχει?

Μεχρι τωρα απλα προσπαθουσα να τα κανουν να επιβιωσουν... αν με το καλο αρχισουν να μεγαλωνουν τοσο ωστε να χρειαζονται κλαδεμα- αραιωμα... θα καλεσω σε βοηθεια... :thumbup::bigemo_harabe_net-117::P

Σε καθε περιπτωση ευχαριστω για τις προτασεις... :P:P

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα εχω πολυ λιγοτερο φως.... νομιζα οτι θα φταινε οι λαμπες.. αφου αλλαξα την day δεν ειδα διαφορα και αλλαξα και την nature ...παλι τιποτα...

Μετα θεωρησα οτι τα φυτα εχουν ψηλωσει πολυ και θελουν κλαδεμα οποτε τα κλαδεψα...

Τελικα ακομα και τωρα σχεδον δεν εχει φως στον πατο του ενυδρειου και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει...

Τελικη υποθεση ειναι να φταιει το μπαλλαστ... εσυ συμβει σε κανεναν? και αν φταιει αυτο αλλαζει? δεν βλεπω να ανοιγει απο πουθενα...

Βοηθειαααααααααααααααααα........... φοβαμαι μην αρχισει και μαραινεται το φυτεμενο μου...

Mod Note

Το ερώτημα μεταφέρθηκε εδώ. Παρακαλώ να συνεχιστεί εκεί η σχετική συζήτηση.

Έγινε επεξεργασία - Andreas301
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πολύ ωραίο !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...