Jump to content

Strip Tests


Recommended Posts

πριν αρχισω να ψαχουλευω σε αυτο το υπεροχο φανταστικο ανεπαναληπτο σλουρπ σλουρπ πορταλ :thumbup: πηγα στο πετ σιτυ και μου δωσανε τεστ ταινιες...

ειναι της -eSHa- το AQUA QUICK TEST και μετραει νο2 νο3 kh ph kai gh/th

τις εχει δουλεψει κανεις? ειναι αξιοπιστες? εμενα με ψιλοψαρωσε τοτε που τις πηρα το γεγονος οτι ο τυπος στο πετ σοπ που μου τις προτεινε για να μου δειξει πως δουλευει πηγε στην αποθηκη που εχουν τις τροφες τους τις ανοιχτες και πηρε μια ταινια απο το κουτι που χρησιμοποιει ο ιδιος. γιαυτο κι εγω ειπα τι σκατα ολοκληρο πετ σιτυ με αυτο μετραει καλο θα ειναι...

γνωμες πλιξ πλοξ!

post-31632-1291404110.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν την αξιοπιστια των υγρων τεστ :thumbup:

Λιγο παραπανω προσοχη στις εκφρασεις μας

Φιλικα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω την ίδια μάρκα βγάζουν τις ίδιες μετρήσεις με τα υγρά τεστ το έχω δοκιμάσει 4 φορές με τεστ της τετρα αυτά http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=945 δεν χάνουν ούτε μονάδα η

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

σορυ διας θα προσεχω και chris με ψιλοεφτιαξες τωρα!!!

το περιεργο που μου επισημανε ο φιλος πετρος2 ειναι η σκληροτητα μου το gh=10 το οποιο μου ειπε οτι δε γινεται αφου η βρυση μας βγαζει 15-16 στην καλυτερη. εκει κολλησα λιγο

Έγινε επεξεργασία - irongud
Link to comment
Share on other sites

ο περιεργο που μου επισημανε ο φιλος πετρος2 ειναι η σκληροτητα μου το gh=10 το οποιο μου ειπε οτι δε γινεται αφου η βρυση μας βγαζει 15-16 στην καλυτερη. εκει κολλησα λιγο

μετρησεις προ 5 λεπτων.

No3=100

No2=0

Gh>14

Ph 7.6

Kh 8d

το ενυδρειο τρεχει 2 εβδομαδες ουσιαστικα αλλαγη νερου δεν εχει γινει ακομα. αυτη τη στιγμη εχει μεσα costapur λογω ich.δεν ξερω αν αλλαζει τις μετρησεις αυτο.

οι μετρησεις 3 μερες αφου στηθηκε ηταν

No3=25

No2=1

Gh=10 (εδω δεν μου κολλαει)

Kh= 3d

Ph=7.6

αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...