Jump to content

Αρχαριος


Γιαννης sea

Recommended Posts

Γεια σας παιδια σε αυτο το θεμα θα ηθελα να μου πειτε αν κανω καπου λαθος σε αυτο που θα αναπτυξω για να καταλαβω αν εμαθα καποια πραγματα για το ενυδρειεο που θελω να αρχισω!

Εχω ενα ενυδρειο 54 λιτρα και το παω για fish only αντε και κανα ευκολο κοραλι στη πορια... Εχω βαλει ειδη στο ενυδρειο ζωντανο αραγωνιτη και εχει ρυθμιστει η αλατικοτιτα και η θερμοκρασια στο νερο(υπαρχει το ανεμιστηρακι ειδη στο μεσα)! Σε λιγες μερες θα τοποθετηθει 5 κιλα ζωντανος βραχος,φιλτρο(με αντιφωσφορο και οτι αλλο χρειαζετε μεσα) διοτι εχω ενα μαμα του ενυδρειου και δεν ειναι οτι καλυτερο και ενα skimmer,επισης λαμπες για την ακριβεια δε ξερω τι λαμπες θα με βοηθησει το παιδι που συνεργαζομαι σε ενα pet shop,μετα απο ολα αυτα θα αρχισω με ενα ζευγαρακι clown fish! Ξεχναω κατι.κανω καπου λαθος...? :) Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αφου βαλεις και τον βραχο σου,θα περιμενεις αρκετο καιρο μετρωντας με τεστακια Αμμωνια,ΝΟ2 και ΝΟ3.

Οταν μετα απο καποιον καιρο εχεις μονιμα Αμμωνια και ΝΟ2 μηδενικα,ακομα και αν την προηγουμενη ημερα εχεις ριξει τροφη (ελαχιστη) τοτε και μονο τοτε εισαι ετοιμος για το πρωτο ψαρακι σου.

Υ.Γ. καλυτερα να απαντησεις και να μεταφερθει και η συζητηση στο αλλο θεμα σου εδω

Έγινε επεξεργασία - ΑΚΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...