Jump to content

Ο ΜΙΜΗΣ ΜΟΥ!!!!!


titina21

Recommended Posts

ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΑΚΙ KAI TON MIMH ;)B)B):thumbup: !!!ΕΙΝΑΙ 30 ΛΙΤΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ HAILEA F30!!!!

post-35360-1292522854_thumb.jpg

post-35360-1292522877_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΑΚΙ KAI TON MIMH ;)B)B):thumbup: !!!ΕΙΝΑΙ 30 ΛΙΤΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ HAILEA F30!!!!

post-35360-1292523013_thumb.jpg

post-35360-1292523038_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλα βρε τοσο αστειος ειναι γιατι γελασ????????????ενα απλο χρυσοψαρακι ειναι.... ;)B)

Link to comment
Share on other sites

να το χαιρεσαι!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο! ;)

Γιατί δεν βάζεις και μερικά αληθινά φυτά?

Επειδή είμαι καινούργια δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να κάνω με τα φυτα....λες να βάλω άλλο ένα ψαράκι μέσα η είναι πολύ λίγα τα λίτρα μου (30 λίτρα)????

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούργια δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να κάνω με τα φυτα....λες να βάλω άλλο ένα ψαράκι μέσα η είναι πολύ λίγα τα λίτρα μου (30 λίτρα)????

Όχι μην βάλεις άλλο ψαράκι! ;)

Για τα φυτά δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι το ιδιαίτερο. Θα πάρεις εύκολα για αρχή, Άντε που και που να βάζεις καμιά ταμπλέτα.

Κοίτα και το προφίλ του χρυσόψαρου: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=36771

Link to comment
Share on other sites

Οντως τα λιτρα ειναι λιγα μια που μεγαλωνουν και λερωνουν αρκετα, απο την αλλη το ψαρακι σου ειναι κοπαδοψαρο και σιγουρα εαν ειχε εναν ακομα φιλο θα ηταν πολυ ποιο χαρουμενος.

Η τον κρατας ετσι, ή ρισκαρεις και περνεις ακομα ενα αν και θα ειναι στρημωγμενα ή περνεις ενα κατοσταρη ενυδρειο συν παρεα για να ειναι ολα οκ! ;)

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Οντως τα λιτρα ειναι λιγα μια που μεγαλωνουν και λερωνουν αρκετα, απο την αλλη το ψαρακι σου ειναι κοπαδοψαρο και σιγουρα εαν ειχε εναν ακομα φιλο θα ηταν πολυ ποιο χαρουμενος.

Η τον κρατας ετσι, ή ρισκαρεις και περνεις ακομα ενα αν και θα ειναι στρημωγμενα ή περνεις ενα κατοσταρη ενυδρειο συν παρεα για να ειναι ολα οκ! ;)

νομιζω οτι θα το αφησω λιγο ετσι μονο τοθ και μετα βλεπουμε....δεν θελω να ειναι στρημογμενοσ...αλλα οθτε και να μην εχει παρεα... :thumbup::thumbup::D

σημερα εβαλα και τον θερμοστατη B)B):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

τι θερμοκρασια νερου εχεις ? τα χρυσοψαρα ειναι κρυου νερου δεν χρειαζεται θερμοστατης ! ;)

Link to comment
Share on other sites

η θερμοκρασια ηταν 17....δεν θελει θερμοστατη??????????και εμενα γιατι μου ειπαν να βαλω???????????? ;)B)B):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα τα χρυσοψαρα που ειναι ψαρια κρυου νερου επιζητουν την δροσερη θερμοκρασια. Στον φυσικο τους βιοτοπο πχ σε λιμνες ζουν χωρις προβλημα,μεχρι το νερο να παγωσει !!

Ειδικα εσυ που το εχεις και σε κλειστο χωρο... B)

Τελος παντων,δεν οτι ειναι κακο πηρες θερμοστατη,απλα δεν ειναι απαραιτητος. ;)

Έγινε επεξεργασία - hms
Link to comment
Share on other sites

Για χαρα.

ΜΗ βαλεις αλλο (κανονικα δεν πρεπει )πριν στρωσει το ενυδρειο.

Ιδανικη θερμοκρασια 17-21.

Ανθεκτικες ποικιλιες φυτωνπου αναπτυσσονται σε κρυο νερο,σκαλιζειτον πυθμενα ψαχνοντας για τροφη και θα <βγαζει>τα φυτα.

Καλα αεριζομενο νερο,αλλαγη νερου 1/4 καθε βδομαδα.

Καλη συνεχεια

πετρος ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...