Jump to content

Προβλημα με ενυδρειο!! Help


Andreas-golf2

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους τους φιλους!!

Ειμαι καινουργιος στο θεμα του ενυδρειου και θελω την βοηθεια σας - συμβουλη σας.

Εχω ενα Juwel με διαστασεις 60*35*40 μαζι με το επιπλακι το.

Σημερα ξεκινησα να το γεμιζω στο δωματιο μου αφου πρωτα το εξετασα για διαρροες και ολα τα αλλα που διαβασα εδω μεσα τα οποια τα βρηκα ιδιαιτερα χρησιμα.

Το προβλημα μου ειναι οτι θα το στησω σε ξυλινο πατωμα το οποιο δεν ειναι παρκε αλλα ξυλινα δοκαρια αρκετα χοντρα (δεν θυμαμαι διαστασεις) στα οποια εχουν καρφωθει οι ταβλες του πατωματος. Σημερα που το εβαλα εκει που θελω και ξεκινησα να το γεμιζω νερο παρατηρησα οτι εχει μια ριση το πατωμα με αποτελεσμα η μια πλευρα με την αλλη να εχουν διαφορα μισου ποντου. Αυτο που με ανησυχη ειναι αν το βαρος του και η κλιση που εχει το πατωμα μπορει να επηρρεασουν την ευσταθεια του.

Link to comment
Share on other sites

καλος ηρθες στην παρεα μας. B)

τα λιτρα σου δεν ειναι πολλα για ξυλινο πατωμα .βεβαια που γερνει λιγο δεν ειναι και οτι καλυτερο.δεν θελει και πολυ να γινει το κακο.

για μενα το καλυτερο ειναι να το μετακομισης και να το εβαζες σε ενα ισιο και σταθερο σημειο.

εχουν δει πολλα τα ματια μου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ακολουθησα την συμβουλη σου και το εστησα σε σημειο που εχει πλακακι κατω. ;)

Να ρωτησω κατι ακομα. Εχθες το γεμησα με νερο εβαλα αντιχλωριο και ερηξα και τα βακτηριδια για να το στρωσω καθοτι δεν μπορεσα να βρω μπολι B)

Για να στρωσει το ενυδρειο μου θα πρεπει να ξεκινησω να ριχνω αμμωνια η τροφες?? Η μολις καθαρισει το νερο θα ειναι ετοιμο να υποδεχτει τους κατοικους του???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...