Jump to content

Μαύρα μακαρόνια σε εσωτερικό φίλτρο


aka68

Recommended Posts

Μέσα στο εσωτερικό του φίλτρου, πάνω από το μαύρο σφουγγάρι έχει ένα κουτάκι άσπρο με μαύρα μακαρόνια,έχουν σχέση με ενεργό άνθρακα ή κάτι άλλο !

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι για την βιολογια.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τελικά μίνι Σιποράξ και λέω να αντικαταστήσω τα μανίσια μαύρα μακαρόνια με τα μίνι σιποράξ, αν τα ανακατέψω θα έχω αντίθετα αποτελέσματα !

Έχω και ένα φίλτρο εσωτερ. mini fan Aquael, με είχαν πει από δω μέσα, να κόψω το μισό σφουγγάρι κανα βάλω το υπόλοιπο με μίνι σιποράξ, θα έχω καλύτεα αποτελέσματα στη βιολογία !

Καλή χρονιά με υγεία.

Link to comment
Share on other sites

Μια απάντηση ρε παίδες στον αρχάριο, δεν στοιχίζει τίποτα !

Link to comment
Share on other sites

ηρεμησε και μην βιαζεσαι.καλα εκανες και πηρες σιποραξ μινι.βγαλε τα μαυρα μακαρονια και βαλε το σιποραξ που ειναι πολυ καλο υλικο για την βιολογια σου.για να την ενεργοποιησεις την βιολογια σου παρε και βακτηρια να ριχνεις μεσα στο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

ηρεμησε και μην βιαζεσαι.καλα εκανες και πηρες σιποραξ μινι.βγαλε τα μαυρα μακαρονια και βαλε το σιποραξ που ειναι πολυ καλο υλικο για την βιολογια σου.για να την ενεργοποιησεις την βιολογια σου παρε και βακτηρια να ριχνεις μεσα στο ενυδρειο.

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Εχω βακτήρια της Σέρα βιονιτριβέκ, για να καθαρίσω το στρωμένο φίλτρο (έχει μαζέψει στην είσοδο του πολύ κερατόφυλο και έχω φόβο να μπουκώσει), σκέφτομαι, να σταματήσω την λειτουργία του και να το βγάλω, ή μπορώ να βάλω το άστρωτο φίλτρο με έτοιμα βακτήρια, αν και λέει σε 24 ώρες γίνεται εισαγωγή ψαριών !

Τι προτείνεται ως καλυτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...