Jump to content

Φορος τιμης στο παιδικο ενυδρειο μου


johns741

Recommended Posts

Γενική κατηγορία ενυδρείου

(Κοινωνικό)

Γενικές Πληροφορίες

Διαστάσεις Ενυδρείου (ΜxΠxΥ):60Χ20Χ45

Συνολικά Λίτρα:περιπου 60λτ

Φωτογραφίες:

Θα ηθελα να σας παρουσιασω το ενυδρειο με το οποιο κολλησα το μικροβιο του χομπυ στα 13 μου.Ηταν DIY κατασκευη και ηταν σχεδιασμενο για σκαλαρια( για αυτο και το σχετικα ψηλο υψος του).Κατασκευη 1987, διακοπη λειουργιας του 2007 λογω σοβαρης του διαροης,η οποια ηταν η τεταρτη μεσα σε αυτο το διαστημα.

Φιλοξενησε διαφορα ειδη ψαριων απο Oscar kai Firemouth( ημουν μικρος και δεν υπηρχε τοτε το διαδικτυο :P ),σκαλαρια, guppies και αλλα ψαρια.

Ακομα θυμαμαι τον ευατο μου να το κοιταζω ωρες, οταν ημουν μικρος και να αισθανομαι μια τρομερη ηρεμια.( οχι οτι αλλαξα συνηθειες :rasp: ), ή να τρεχω με τον πατερα μου στα λιγοστα μαγαζια που υπηρχαν τοτε με τη λαχταρα να δω .( αυτο αλλαξε :D )

post-10198-1293453730_thumb.jpgpost-10198-1293453846_thumb.jpg

οι τιτλοι τελους

post-10198-1293454224_thumb.jpgpost-10198-1293454279_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πωπώ, τίγκα στην κρυπτοκορίνα! Μαζί με τον παλιο τον χρόνο φεύγει και το παλιό ενυδρείο! Πάμε για άλλα... :P

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου οτι ειχα παρει 1 φυτο απο πετ σοπ και με αυτο το ενα φυτο εχω γεμισει παρομοια αλλα 3 ενυδρεια σε βαθος χρονου 5 ετων.Καταπληκτικο φυτο..

Το ενυδρειο εχει αντικατασταθει απο το 2007 οπως ειπα απο ενα 70λτ νεας γενιας :P και τεχνολογιας.

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι ήμουν και εγώ παλιότερα, με μια κρυπτοκορίνα ξεκίνησα και κατέληξα έτσι : http://www.aquazone.gr/forums/index.php?ac...st&id=19881 Με τον καιρό μπουκωσε τόσο πολύ το ενυδρείο που τις έβγαλα τελικά όλες :P

Link to comment
Share on other sites

αντε καλη συνεχεια λοιπον να ευχηθώ και γω!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια,

Ενα μοναδικο στοιχειο που εχει η κρυπτοκορινα, περισοτερο νομιζω το καλοκαιρι, ειναι οτι το φυτο φαινεται σαν να λιωνει, τα φυλλα της και μετα απο καποιο διαστημα παιρνει παλι τα πανω τις.Οπως εχω διαβασει ειναι φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια,

Ενα μοναδικο στοιχειο που εχει η κρυπτοκορινα, περισοτερο νομιζω το καλοκαιρι, ειναι οτι το φυτο φαινεται σαν να λιωνει, τα φυλλα της και μετα απο καποιο διαστημα παιρνει παλι τα πανω τις.Οπως εχω διαβασει ειναι φυσιολογικο.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...amp;hl=ασθένεια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...