Jump to content

ΒΟΗΘΕΙΑΑ


Recommended Posts

ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΤΙΚΡΙΣΑ ΕΝΑ ΓΕΜΑΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΕ ΑΥΓΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΓΛΥΦΤΗ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΤΗΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΕΙ????????

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησουν . Το ποιο σημαντικο ειναι να εχεις σταθερη θερμοκρασια στο ενυδρειο σου κ μην κανεις καμμια παρεμβαση ουτε αλλαγη νερου . Ποσα λιτρα ειναι τι θερμοκρασια εχει;

Οτι αλλο ψαρι ειχες μεσα ελπιζω να το εχεις βγαλει.

Πες μας πως πανε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γλύφτης με χρυσόψαρα?καλό είναι να έχουμε μόνα τα χρυσόψαρα.

Link to comment
Share on other sites

Γλύφτης με χρυσόψαρα?καλό είναι να έχουμε μόνα τα χρυσόψαρα.

Καλό θα ήταν να έχουμε όλα τα ενυδρεία μας με μόνο ένα είδος μέσα.

Ας μήν είμαστε απόλυτοι σε αυτά που λέμε... Τα anchistrus συμβιώνουν τέλεια με χρυσόψαρα αν τα λίτρα μας είναι εντάξει. Και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ανάμεσα τους. Τώρα με τον όρο "γλύφτη" δεν ξέρω πιο είδος μπορεί να εννοεί ο φίλος.

Το θέμα με τα αυγά ισχύει σχεδόν σε όλα τα ψάρια ότι πρέπει να είναι μόνα τους γιατί είναι τρελό μεζεδάκι για τα υπόλοιπα ψαράκια.

Έγινε επεξεργασία - presvis
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που αντικρυσες αυτο το θέαμα,δηλ. το ενυδρείο γεμάτο αυγα , μπράβο σου.!μακαρι να μπορεσεις να χαρεις πολλα μικρα χρυσόψαρακαι ...οχι πανικός

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να αφαιρέσεις όλα τα ψάρια από το ενυδρείο σου και να μυώσεις την ροΐ νερού του φίλτρου. Όταν τα αυγά γίνουν ψαράκια άρχισε να ταΐζεις πολύ καλά τριμμένα φλέικς η κρόκο αυγού πολύ καλά διαλυμένο σε νερό, λίγη ποσότητα φαγητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να έχουμε όλα τα ενυδρεία μας με μόνο ένα είδος μέσα.

Ας μήν είμαστε απόλυτοι σε αυτά που λέμε... Τα anchistrus συμβιώνουν τέλεια με χρυσόψαρα αν τα λίτρα μας είναι εντάξει. Και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ανάμεσα τους. Τώρα με τον όρο "γλύφτη" δεν ξέρω πιο είδος μπορεί να εννοεί ο φίλος.

Το θέμα με τα αυγά ισχύει σχεδόν σε όλα τα ψάρια ότι πρέπει να είναι μόνα τους γιατί είναι τρελό μεζεδάκι για τα υπόλοιπα ψαράκια.

Θεωρητικά σε ενυδρείο πολύ μεγάλο και με θερμοστάτη στους 25 βαθμούς και αν εξασφαλιζόταν οτι τα 2 ειδή θα έτρωγε το καθένα την τροφή του και πώς στα πολλά μικρόβια που πόλλες φορές φέρουν τα χρυσόψαρα αντέχει ο συγκεκριμένος γλύφτης θα το τολμούσα.. αλλά επειδη δεν είμαι καθόλου βέβαιος,ειπα πως καλό θα ήταν να εχουμε τα χρυσόψαρα μόνα τους!!Ας πουν τη γνώμη τους και οι πιο έμπειροι!!!Να σου ζήσουν τα ψαράκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...