Jump to content

Τρυπες στην πλατη της βασης του ριο 180


billys

Recommended Posts

Γεια σας ειμαι κατοχος ενος ριο 180. Αγορασα ενα εξωτερικο φιλτρο( http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=1453 ) και θελω να το βαλω στο μεσαιο χωρο της βασης,1ον μπορω να κανω τρυπα στην πλατη της βασης ενω ειναι γεματο το ενυδρειο?(4-5 εκατοστα διαμετρο θα εχει) 2ον θα επηρεαστει η σταθεροτητα της βασης?

Link to comment
Share on other sites

Η πλάτη της βάσης δεν είναι απλά πλάτη αλλά στήριγμα και νεύρο.

Ας απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει γιατί εγώ δεν θα πρότεινα κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ ότι δεν θα έχεις πρόβλημα!Καλά είναι βέβαια να συνδυάσεις το τρύπημα με αλλαγή νερού και να τρυπήσεις όταν δεν είναι φουλ γεμάτο το ενυδρείο!Από εκεί και πέρα κάτσε μπας και το έχει κάνει κανένας να σου πέι ότι σίγουρα αντέχεε!

Link to comment
Share on other sites

Η πλάτη της βάσης δεν είναι απλά πλάτη αλλά στήριγμα και νεύρο.

Ας απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει γιατί εγώ δεν θα πρότεινα κάτι τέτοιο.

Οκ θα περιμενω να απαντηση καποιος που το εχει κανει να δω. Η πλατη ειναι στηριγμα αλλα μια τρυπα θα κανω 4-5 εκατοστα πιστευω δεν θα δημιουργησει προβλημα στην βαση.
Link to comment
Share on other sites

Η πλατη περισσοτερο κραταει σταθερα τα δυο καθετα κομματια του κεντρου,αλλα και τα ακριανα,τα οποια και αηκωνουν μαζι το ολο βαρος.

Εγω ειχα τρυπησει την πλατη απο το επιπλο του Rio240 στο κεντρο της με 2 τρυπες,και απο αλλες 2 τρυπες αριστερα και δεξια,χωρις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η πλατη περισσοτερο κραταει σταθερα τα δυο καθετα κομματια του κεντρου,αλλα και τα ακριανα,τα οποια και αηκωνουν μαζι το ολο βαρος.

Εγω ειχα τρυπησει την πλατη απο το επιπλο του Rio240 στο κεντρο της με 2 τρυπες,και απο αλλες 2 τρυπες αριστερα και δεξια,χωρις κανενα προβλημα.

Ωραια οποτε μαλλον θα το δοκιμασω και εγω. Με τι διαμετρο ειχες κανει τις τρυπες? Τις εκανες απο την αρχη η ενω ηταν σε λειτουργια το ενυδρειο αυτο που φοβαμαι ειναι ο συντονισμος να μην δημιουργηθει καποιο προβλημα στην γυαλα

Έγινε επεξεργασία - billys
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω τρυπισει απο ενα ριο 400 την πλατη της βασης με φ60,σε γεματο ενυδρειο,δεν ειπαρχει κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...