Jump to content

δεν ξερω πως τ λενε....κ αποτι κατλαβα αρχιζει κ χαλαει


Recommended Posts

Anubias ειναι το φυτό που έχεις και πάσχει απο ελλειψη σιδήρου,οπότε καλό θα ηταν να χρησιμοποιήσεις το flourish iron,επιπλέον θα σε συμβούλευα να βγάλεις τη μισή ρίζα εκτός του χαλικιού σου καθως για το συγκεκριμενο φυτό είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Anubias ειναι το φυτό που έχεις και πάσχει απο ελλειψη σιδήρου,οπότε καλό θα ηταν να χρησιμοποιήσεις το flourish iron,επιπλέον θα σε συμβούλευα να βγάλεις τη μισή ρίζα εκτός του χαλικιού σου καθως για το συγκεκριμενο φυτό είναι καλύτερο.

δν μπορω να κανω τπτ αλλο??????γτ δν μπορω να βρω τπτ εδω που ειμαι απο αυτα.......

Link to comment
Share on other sites

Anubias ειναι το φυτό που έχεις και πάσχει απο ελλειψη σιδήρου,οπότε καλό θα ηταν να χρησιμοποιήσεις το flourish iron,επιπλέον θα σε συμβούλευα να βγάλεις τη μισή ρίζα εκτός του χαλικιού σου καθως για το συγκεκριμενο φυτό είναι καλύτερο.

δν μπορω να κανω τπτ αλλο??????γτ δν μπορω να βρω τπτ εδω που ειμαι απο αυτα.......

Link to comment
Share on other sites

Για την anubias γενικά δες και εδώ : http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=229478

Όσον αφορά τον σίδηρο, υπάρχει ο χηλικός σίδηρος σε σκόνη, που όμως χρωματίζει έντονα το νερό. Περισσότερα δε γνωρίζω, αν θέλεις μπορείς να το ψάξεις. Εγώ θα σε συμβούλευα να παραγγείλεις κάποιο υγρό σίδηρο ταχυδρομικώς είτε από κάποιο ελληνικό e-shop είτε από κάποιο pet shop.

Link to comment
Share on other sites

Α, και κάτι που είδα τώρα... Το flourish excel δεν είναι λίπασμα αλλά οργανικός άνθρακας. Υποκατάστατο του CO2 θα μπορούσαμε να πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Α, και κάτι που είδα τώρα... Το flourish excel δεν είναι λίπασμα αλλά οργανικός άνθρακας. Υποκατάστατο του CO2 θα μπορούσαμε να πούμε.

μετα απο μερεσ βρηκα αυτο.....euro life +iron.....ειναι καλο η δν κανει????κ αν κανει καθε ποτε να βαζω????

Link to comment
Share on other sites

φιλε nanos1990,

καλος ειναι ο σιδηρος και θα σε βοηθησει αλλα αν ριχνεις κουτουρου θα εχεις αλγες.

πρεπει να υπαρχει μια ισορροπια παντα σε ολους τους παραμετρους.

μετρα πρωτα νιτρικα και φωσφορικα και φερε τα στα σωστα επιπεδα,ριχνε flourish excel.

τι φωτισμο εχει το ενυδρειο σου?ποσα λιτρα ειναι και τι αλλα φυτα εχεις μεσα?

το euro life +iron δεν το ξερω,υπαρχονυ ομως πολυ καλα προιοντα που εχουν δοκιμαστει απο πολλους,οπως αυτα της seachem.το ποσα και ποτε θα ριχνεις εξαρταται απο τις αναγκες του ενυδρειου σου.φως-φυτα-λιτρα κλπ

Link to comment
Share on other sites

φιλε nanos1990,

καλος ειναι ο σιδηρος και θα σε βοηθησει αλλα αν ριχνεις κουτουρου θα εχεις αλγες.

πρεπει να υπαρχει μια ισορροπια παντα σε ολους τους παραμετρους.

μετρα πρωτα νιτρικα και φωσφορικα και φερε τα στα σωστα επιπεδα,ριχνε flourish excel.

τι φωτισμο εχει το ενυδρειο σου?ποσα λιτρα ειναι και τι αλλα φυτα εχεις μεσα?

το euro life +iron δεν το ξερω,υπαρχονυ ομως πολυ καλα προιοντα που εχουν δοκιμαστει απο πολλους,οπως αυτα της seachem.το ποσα και ποτε θα ριχνεις εξαρταται απο τις αναγκες του ενυδρειου σου.φως-φυτα-λιτρα κλπ

απο φυτα εχω μονο αυτο τ εν ειναι 35 λτ καθαρα.....εχω 2 λαμπεσ τ5 8w η μια ειναι red.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το ενυδρειακι δ χρειαζεσαι λιπασμα,μπορεις να παρεις ιδεες απο αρκετους που εστεισαν τετοια ενυδρεια για μονομαχους και γαριδες καθος εχεις περιορισμενες δυνατοτιτες.

τι ψαρια εχεις τωρα?

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το ενυδρειακι δ χρειαζεσαι λιπασμα,μπορεις να παρεις ιδεες απο αρκετους που εστεισαν τετοια ενυδρεια για μονομαχους και γαριδες καθος εχεις περιορισμενες δυνατοτιτες.

τι ψαρια εχεις τωρα?

ενα γκαμπι αλλα θα τ βγαλω γτ τ εχω σαν γενηστρα.....αν εχεισ καποιο θεμα απο παλια πες μου.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...