Jump to content

φωτισμος


ΚΟΥΜΑΝ

Recommended Posts

παιδες καλες οι τ5 αλλα ψαχνω να κανω και κατι πιο οικονομικο σε καταναλωση... εγω με αφικανικο 180 μηκος εχω 2-4 τ5 54 watt... της 2 αναβω αλλα για 9 ωρες εχω 108 watt καταναλωση... πολυ μου φενετε... σκευτικα επιδη ειναι αφρικανικο και δεν εχει και τπτ τρελες απετισεις απο φωτισμο να βαλω 8 τετιες...http://www.ledmania.gr/el/high-power-led-spot-lights-gr/jdr-e-27-gr-2/dimmable-31w-led-spotlight-e27.html

σκευτικα και για λεντοτενιες και τετια αλλα δεν νωμιζω να κανουν κατι... δηλαδη θα κανουν αλλα χρειαζεται ποσοτητα και ανεβενει πολυ το κοστος... ακουω καμια ιδεα....

Link to comment
Share on other sites

Σε αφρικάνικο χωρίς απαιτητικά φυτά, πιστεύω πως τα λεντ είναι η καλύτερη και οικονομικότερη λύση, ακόμη και οι φτηνές αυτοκόλλητες λεντοταινίες.

Link to comment
Share on other sites

kαι οι λεντοτανίες είναι μια καλή λύση, αλλά γαιτί δεν αλλάζεις - αμα γινεται βέβαια- να βάλεις δυό λάμπες Τ8 αφού κάνεις την κατάλληλη αλλαγή;

:wub:

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Σακη δες και αυτες εβαλα στου γλυκού και είμαι πολύ ευχαριστημένος!Και ουτε μπαλλαστ ουτε μετασχηματιστές....(βγαίνουν σε τ5 με τη βάση τους και σε τ8,στην οποία με τις ταπες της λάμπας κάνεις και στεγανό ντουι :wub: )(παιζει και εκπτωση για τα μέλη μιας και το παιδί που το χει είναι χομπιστας)

Link to comment
Share on other sites

Όποια κι αν είναι η απόφαση σου,προσοχή με τα 220V στο ενυδρείο... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Σακη,οτι και να κανεις θα σου καιει ρευμα,ο φωτισμος του ενυδρειου δεν ειναι τοσο μεγαλος για να δεις διαφορα στην τσεπη σου...

Δεν θα σου προτεινα λεντοταινια λογο κοστους,ακριβως ο εξοπλισμος της ταινιας.

Αν βαλεις καποιο ειδος λαμπας(σποτ) να προσεξεις 2 πραγματα ποσα Volt, ειναι και ποσο στεφανα ειναι...

Οτι αλλο χρειαστεις και μπορουμε να βοηθησουμε, εδω ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Σακη δες και αυτες εβαλα στου γλυκού και είμαι πολύ ευχαριστημένος!Και ουτε μπαλλαστ ουτε μετασχηματιστές....(βγαίνουν σε τ5 με τη βάση τους και σε τ8,στην οποία με τις ταπες της λάμπας κάνεις και στεγανό ντουι :wub: )(παιζει και εκπτωση για τα μέλη μιας και το παιδί που το χει είναι χομπιστας)

αυτες ειναι πολυ ενδιαφερον οι τ5 .... κατσε να το ψαξω λιγο... ξεχασα να αναφερω πως ειμαι ηλεκτρολογος αλλα πρωτου πραξω ειπα να ρωτισω εσας πρωτα αν εχετε παρει κατι αντιστηχο και μεινατε οικανομοιημενοι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...