Jump to content

Stc-1000


GXSARA

Recommended Posts

παιδια μολις συνδεσα το κοντρολερ πως ρυθμιζω να παιρνει μπροστα ο θερμοστατης με τα F1 F2 F3 F4

δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τα βασικά και εάν δε καταλάβεις άνοιξε το manual... :P

πατώντας το πάνω βελάκι βλέπεις την θερμοκρασία που είναι ρυθμισμένος...

πατώντας το κάτω βελάκι βλέπεις την απόκλιση από τη θερμοκρασία που είναι ρυθμισμένος (το πότε να αρχίσει να δουλεύει)

κρατώντας πατημένο το S μπαίνεις στις ρυθμίσεις...

μέσα στις ρυθμίσεις μπαίνεις στο F που θέλεις με τα βελάκια πάνω κάτω και μετά πατώντας το S πάλι...

να να ρυθμίσεις κάποιο F αφού μπεις μέσα του κρατάς πατημένο το S και πατάς το πάνω κάτω...

τέλος αφού ρυθμίσεις αυτό που θες πατάς μια φορά το power για να το κάνει save...

Link to comment
Share on other sites

το καταλαβα ευκολο ειναι. το manual το ειχε παρει η κορη μου απο το γραφειο και δεν ξερω τι το εκανε. :P

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το καταλαβα ευκολο ειναι. το manual το ειχε παρει η κορη μου απο το γραφειο και δεν ξερω τι το εκανε. :P

ευχαριστω

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο μπορω να κοψω(να κοντινο) το καλωδιο που διαβαζει την θερμοκρασια του νερου γιατι ειναι 2 χιλιομετρα και πιστευω οτι θα εχει απωλιες τοσο μεγαλο? :P

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο μπορω να κοψω(να κοντινο) το καλωδιο που διαβαζει την θερμοκρασια του νερου γιατι ειναι 2 χιλιομετρα και πιστευω οτι θα εχει απωλιες τοσο μεγαλο? :P

Γιατι να εχει απωλειες?Τσεκαρε το με ενα θερμομετρο :thumbup:

Επειδη αφορα αισθητηριο εγω δε θα το εκοβα.

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο μπορω να κοψω(να κοντινο) το καλωδιο που διαβαζει την θερμοκρασια του νερου γιατι ειναι 2 χιλιομετρα και πιστευω οτι θα εχει απωλιες τοσο μεγαλο? :P

δεν δουλεύει σα το θερμοστάτη του ψυγείου μηχανικά για να έχει απώλειες :thumbup:

άμα σε ενοχλεί κόψε το... εάν πάλι δε σου φτάνει μακρινέ το... πάντως ότι και να κάνεις θα βρεις ένα πολύ καλό θερμόμετρο και θα τον καλιμπράρεις! Αποκλείεται να μην χάνει :thumbup:

ΥΓ. Συνήθως χάνουν +-0,3C το οποίο το φτιάχνεις από το μενού του :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - warhawk
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να βρω ενα ψηφιακο καλο θερμομετρο για ναδω διαφορα .τωρα εχω το κλασικο το γυαλλινο αλλα δεν μπορω να δω ακριβως και το εχω ρυθμισει -0,8 αλλα θα το τσεκαρω. γιατι μου φανηκε πολυ 27 και κατι ψηλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κοντύνεις ή επιμηκύνεις το καλώδιο θα αλλάξει η ωμική αντίσταση και θα διαβάζει εσφαλμένα...

Link to comment
Share on other sites

Αν κοντύνεις ή επιμηκύνεις το καλώδιο θα αλλάξει η ωμική αντίσταση και θα διαβάζει εσφαλμένα...

διαβασε λιγο προσεκτικοτερα τι εγραψα πανω :P

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όλο μια πρόταση, τότε λέμε το ίδιο... :P

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όλο μια πρόταση, τότε λέμε το ίδιο... :P

βασικά αυτό που θέλω να πω είναι πως και να είναι 5 εκατοστά το καλώδιο και να είναι 5 μέτρα η ένδειξη θα αλλάξει κατά 0,1C το πολύ και αυτό μπορείς να το καλιμπράρεις (που έτσι και αλλιώς πρέπει να τον καλιμπράρεις :thumbup:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...