Jump to content

διαχωρισμός αρσενικού και θηλυκού μονομάχου


Indian

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Μπορούμε να διακρίνουμε τον αρσενικό μονομάχο από τον θηλυκό όταν αυτά είναι ακόμα μικρά?

Δλδ όταν ένα πετσοπ έχει νέα παραλαβή από μονομάχους πως μπορούμε να τα διαχωρίσουμε τα 2 φύλα?

στη θηλύκια είναι διακριτό το άσπρο σημαδάκι κάτω από τη κοιλιά της σε τέτοια ηλικία ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορούμε να διακρίνουμε τον αρσενικό μονομάχο από τον θηλυκό όταν αυτά είναι ακόμα μικρά?

Δλδ όταν ένα πετσοπ έχει νέα παραλαβή από μονομάχους πως μπορούμε να τα διαχωρίσουμε τα 2 φύλα?

στη θηλύκια είναι διακριτό το άσπρο σημαδάκι κάτω από τη κοιλιά της σε τέτοια ηλικία ?

Στα καταστήματα αφενός παραλαμβάνουν ενήλικους μονομάχους, αφετέρου πάντα τα διαχωρίζουν και οι ίδιοι. Οι αρσενικοί είναι είτε σε ποτηράκια, είτε σε μικρά ενυδρειάκια και τα θηλυκά τα βάζουν όλα μαζί μέσα σε κάποιο μεγάλο ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.

Ρωτάω γιατί πηγα σε ένα πετσοπ και ρωτησα αν είχε μονομάχους και μου απαντά "στο τελευταίο ενυδρείο τους εχω"

Προς μεγάλη μου εκλπληξη όταν πήγα εκει είδα ότι είχε βάλει μονομάχους μαζι με γκάπυς!

( μικρής ηλικίας και τα 2 είδη )

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.

Ρωτάω γιατί πηγα σε ένα πετσοπ και ρωτησα αν είχε μονομάχους και μου απαντά "στο τελευταίο ενυδρείο τους εχω"

Προς μεγάλη μου εκλπληξη όταν πήγα εκει είδα ότι είχε βάλει μονομάχους μαζι με γκάπυς!

( μικρής ηλικίας και τα 2 είδη )

Θα ήταν θηλυκές!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω δει σε κατάστημα αρσενικούς μονομάχους με guppy και μάλιστα μου το είχαν προτείνει να το κάνω κι εγώ σε μικρό ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...