Jump to content

Δισκοενυδρείο 700λ


Mpampis11

Recommended Posts

...

Έγινε επεξεργασία - Mpampis11
Link to comment
Share on other sites

Και το βίντεο.... :)

:rasp::D:angry2:

Μπαμπη μου φαινεται οτι τα ψαρια σου εχουν ''αναπνοες'' για εχε λιγο το νου σου !!!

Έγινε επεξεργασία - Geosid
Link to comment
Share on other sites

αν εχουν αναπνοες βαλε αεραντλια η΄κοψε το co2

Link to comment
Share on other sites

Το διοξείδιο το έχω σταματήσει εδώ και 10 μέρες. Την Κυριακή είχαμε διακοπή ρεύματος 9-10 ώρες περίπου.

Επιδή το ξέραμε την προηγούμενη είχα όλη την ημέρα αεραντλία τέρμα.

Κυριακή και δευτέρα καθόλου.

Είναι θέμα οξυγόνου ή κάτι άλλο; π.χ στρες;

Link to comment
Share on other sites

συνηθως θεμα οξυγονου ειδικα αν τους δεις να ανεβαινουν στην επιφανεια οχι για να φανε αλλα για να παρουν αναπνοες.εχεις κατι που τα στρεσαρει?

Link to comment
Share on other sites

συνηθως θεμα οξυγονου ειδικα αν τους δεις να ανεβαινουν στην επιφανεια οχι για να φανε αλλα για να παρουν αναπνοες.εχεις κατι που τα στρεσαρει?

Οι έξη μεγάλοι σε μέγεθος μπήκαν στο ενυδρείο πριν 5-6 μέρες. Πριν μπούν οι υπόλοιποι είχαν σπάνια αναπνοές.

Επίσης το ενυδρείο είναι στο σαλόνι και υπάρχει καθημερινή κίνηση πολλές ώρες.

Link to comment
Share on other sites

εαν περνας απο μπροστα και κρυβονται ή αν εχεις κυνηγητο τοτε στρεσαρωνται.καλο ειναι να τα παρατηρεις μερικες μερες.το ενυδρειο ειναι μεγαλο.μια αεραντλια μπορει χωρις να ειμαι σιγουρος να μην καταφερνει να οξυγονοσει καλα το νερο.

Link to comment
Share on other sites

ποποποποποπο κατι πιατελες! μπραβο και απο μενα πασιαμ! να το χερεσαι ειναι πολυ σουπερ! μια ριζα μονο θα προσθετα εγω !

Link to comment
Share on other sites

εαν περνας απο μπροστα και κρυβονται ή αν εχεις κυνηγητο τοτε στρεσαρωνται.καλο ειναι να τα παρατηρεις μερικες μερες.το ενυδρειο ειναι μεγαλο.μια αεραντλια μπορει χωρις να ειμαι σιγουρος να μην καταφερνει να οξυγονοσει καλα το νερο.

Είμαι πια σίγουρος ότι έχουν στρες μιας και έχω ένα πρόβλημα με ένα δίσκο μου. Αλλάζει συνέχεια χρώματα, βγάζει μπάρες και κάνει κάτι τρελλές σπίντες.

Είναι μάλλον στρες.

Το ενυδρείο είναι στο σαλόνι και αναγκαστικά όλη μέρα βλέπουν κίνηση. Έχω και το γυιό μου που συχνά πυκνά είναι μπροστά και κοιτάει. Μάλιστα προχτές τον είδα να κάνει τον pleco στο τζάμι. :)

Τα χτυπηματάκια ευτυχώς τα έκοψε. Φαντάζομαι όπως μου έχουν πει ότι αργά ή γρήγορα θα συνηθήσουν.

Έχω και μεγάλη αεραντλία και ανατάραξη σε 2 απο τις 3 εξόδους.

Είδωμεν....

ποποποποποπο κατι πιατελες! μπραβο και απο μενα πασιαμ! να το χερεσαι ειναι πολυ σουπερ! μια ριζα μονο θα προσθετα εγω !

Σ΄ ευχαριστώ. Είναι όντως φοβερά ψάρια. Μόλις τα είδα, ενώ είχα πάει για να πάρω μόνο 2, τελικά πήρα και τα 6.

Δύο ριζούλες τις έχω από χτες αλλά περιμένω να ξεστρεσαριστούν λίγο για να μπορώ να βάλω χέρι μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα συνιθισουν αλλα μπορει οχι ολα.οταν στρεσαρονται να ξερεις οτι ειναι ποιο επιρεπεις στις ασθενειες.παρατηρησε τα για καμμια δεκαρια μερες.μετα πιστευω οτι θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα συνιθισουν αλλα μπορει οχι ολα.οταν στρεσαρονται να ξερεις οτι ειναι ποιο επιρεπεις στις ασθενειες.παρατηρησε τα για καμμια δεκαρια μερες.μετα πιστευω οτι θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα συνιθισουν αλλα μπορει οχι ολα.οταν στρεσαρονται να ξερεις οτι ειναι ποιο επιρεπεις στις ασθενειες.παρατηρησε τα για καμμια δεκαρια μερες.μετα πιστευω οτι θα εισαι οκ

Σίγουρα αυτό θα κάνω. Ξεκίνησα κιόλας απο χτές το βράδυ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έφτασε λοπόν η ώρα να γίνει λίγο πιο ΝοτιοΑμερικάνικο το τοπίο. Θα βγούν κάποια φυτά που πλέον πιάνουν πολύ χώρο (και δεν γίνεται να μπαίνει χέρι συνέχεια μέσα για κλάδεμα) και να μπούν κάποιες ρίζες.

Είναι καλύτερο να κάνω τις αλλαγές με τους δίσκους μέσα; Πως θα έχω λιγότερο στρες;

Μήπως να τους βγάλω γιατί σκέφτομαι να προσθέσω και λίγη άμμο μιας και θα πετάξω ένα μέρος της παλιάς που έχει σβολιάσει και έχει πιάσει άλγη.

Αν τους βγάλω θα έχω πάλι ανακατατάξεις στο νέο περιβάλλον;

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο ενυδρείο φίλε μου! :(

να το χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και εδώ ένα καινούργιο βιντεάκι μετά απο κάποιες αλλαγές στο setup

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια.

Προσπαθούμε να προσφέρουμε στα δισκάκια μας τα καλύτερα. :)

Link to comment
Share on other sites

τουμπανο ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια.

Προσπαθούμε να προσφέρουμε στα δισκάκια μας τα καλύτερα. :)

και παλι μπραβο, το μερακι ειναι απαραιτητο και στο δικο σου ενυδρειο , εμφανες!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...