Jump to content

αγορα φιλτρου!


vasilios

Recommended Posts

τι λετε θελω για 120λτ λετε να παρω γερμανικο η κινεζικο θελω να το κρατισω μακροπροθεσμα ετσι ωστε αν παρω μεγαλητερο να εχω....

θελω γνωμες για το κινεζικο αλλα και το γερμανικο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η σύγκριση να γινόταν με μεγαλύτερο από το 2211; Για τα 120 λίτρα η γνώμη μου είναι οτι χρειάζεσαι μεγαλύτερο (αυτό είναι και θέμα ιχθυοφόρτισης βέβαια) , πόσο μάλλον για μεγαλύτερο ενυδρείο στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το 2213 σε 60 λιτρα και ειναι αρκετα καλο.

Εγω για 120 λιτρα θα επερνα στη θεση σου 2215 με κριτηριο αυτο που εχω και εννοειτε οχι κινεζικο :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το 2213 σε 60 λιτρα και ειναι αρκετα καλο.

Εγω για 120 λιτρα θα επερνα στη θεση σου 2215 με κριτηριο αυτο που εχω και εννοειτε οχι κινεζικο :D

ρωταω γιατι εχω ακουσει οικανοποιητηκα λογια γιατα κινεζικα!

Link to comment
Share on other sites

ρωταω γιατι εχω ακουσει οικανοποιητηκα λογια γιατα κινεζικα!

Σιγουρα οχι τα καλυτερα :D

Link to comment
Share on other sites

Οσο καλα λογια και να ακουσεις νομιζω οτι δεν συγκρινονται με την αξιοπιστα της eheim :D

Link to comment
Share on other sites

Οσο καλα λογια και να ακουσεις νομιζω οτι δεν συγκρινονται με την αξιοπιστα της eheim :D

Υπαρχει και η λυση Fluval.

Link to comment
Share on other sites

To 2211 το είχα σε 60αρι με υπερπληθυσμό και όλα πήγαν μια χαρά, αν εξαιρέσεις το γεγονός οτι μια φορά το μήνα ήθελε καθάρισμα.

Αφού έχεις ενυδρείο 120l, σε συμβουλεύω να μην κάνεις τσιγκουνιές με την φίλτρανση, όσον αφορά κάδο υλικών, ροή κτλ. Νομίζω οτι με το 2213 ή το αντίστοιχο Fluval, θα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου.

Άλλωστε η υπερφίλτρανση πότε δεν έκανε κακό, το αντίθετο μάλιστα.

Για το κινέζικο(και όλα τα κινέζικα γενικότερα), δεν μπορώ να εκφέρω άποψη αλλά καλό θα ήταν να υπολογίσεις την κατανάλωση στο ρεύμα, τα ανταλλακτικά(αν υπάρχουν) και να δεις σε βάθος χρόνου ποιο θα σου βγει πιο φτηνό......σε περίπτωση που σου χαλάσει και πάρεις καινούριο :-)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...