Jump to content

Αλλαγμα σιλικονης απο ενυδρειο


giagiwtis

Recommended Posts

γεια σας εχω παρει 1 ενυδρειο απο 1 φιλο μ ειναι δικιας του κατασκευεις κ φοβαμαι μηπως η σιλικονει ειναι ακαταλιλη γιαυτο θελω να την βγαλω κ να βαλω αλλη πως γινεται αυτο κανεναν τροπο ξερουμε

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι λιγοτερο χρονο θα σου φαει να παρεις τζαμια και να κολλησεις αλλο παρα να ξεκολλησεις αυτο που εχεις :D

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή ρώτησε τον τι σιλικόνη χρησιμοποίησε. :D

Link to comment
Share on other sites

Γράφε σε παρακαλώ με πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες. :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω παρει 1 ενυδρειο απο 1 φιλο μ ειναι δικιας του κατασκευεις κ φοβαμαι μηπως η σιλικονει ειναι ακαταλιλη γιαυτο θελω να την βγαλω κ να βαλω αλλη πως γινεται αυτο κανεναν τροπο ξερουμε

Καλησπερα μπορεις να μας δωσεις διαστασεις του ενυδρειου!!!!και γιατι φοβασαι οτι μπορει η σιλικονη να εναι ακαταλληλη σου ειπε οτι χρησιμοποιησε μη ενυδρειακη σιλικονη ?

Link to comment
Share on other sites

 ολα γινονται! αν εισαι συγουρος πως εχει τοξικη σιλικονη τοτε φαλτσετα και αρχινα να το κανεις σιγα σιγα... ενας φιλος μου εβαλε τοξικη σιλικονι στο 500αρι του και του ειπα της επιπτοσεις αλλα μου ειπε σιγα μωρε και του ειπα αν δεν σου ψοφισουν τα ψαρια θα στην φαει η αλμυρα.. και τελικα ειχα δικιο αρχισε και εσταζε και το εκανε ολο κομματακια και το ξανακολισε... ολα γινονται

Link to comment
Share on other sites

με φαλτζετα αντε θα κοψω τησ γονιες πανς απο το τσαμι πως 8α βγαλω την σιλικονη με σπατουλα?

Link to comment
Share on other sites

με φαλτζετα αντε θα κοψω τησ γονιες πανς απο το τσαμι πως 8α βγαλω την σιλικονη με σπατουλα?

Φαλτσετα πολυ προσεχτικα η χοντρη πετονιά και μην ξεχασεις να φορεσεις γαντια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τη σιλικόνη που θα έχει μείνει δοκίμασε να τη βγάλεις και με ξυράφι όπως αφαιρούμε επίμονα άλατα.

Link to comment
Share on other sites

Με ξύστρα τζαμιού ή για κεραμικές εστίες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...