Jump to content

Foxface Rabbitfish


marioseirinakis

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα εχω το συκγεκριμενο ψαρι εδω και 2 βδομαδες στο ενυδρειο μου (250lt) και ενω ολα πηγαιναν καλα ξαφνικα εχει αρχισει και πηγαινει στην γωνια του ενυδρειου κ καθεται κ εκει αλλαζει χρωμα...το εχω μαζι με εναν ινιοχο μια πεταλουδα benneti ενα yellow tang και ενα μαροον clown

Ξερετε τι μπορει να φταει?επισισ οταν πλησιαζουμε στο ενυδρειο αλλαζει χρωμα(επιστρεφει στο κανονικο του) και συνεχιζει να κολυμπαει...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι δειλό ψάρι και στρεσάρεται πολύ εύκολα για διάφορους λόγους.

Κάτι λοιπόν άρχισε να το ενοχλεί....

χμμμ.. τώρα το πως ξεμυτίζει όταν πας κοντά, τι να πω.. λες να αισθάνεται ασφάλεια μαζί σου :D

Μάλλον το συνδυάζει με το τάισμα !!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι δειλό ψάρι και στρεσάρεται πολύ εύκολα για διάφορους λόγους.

Κάτι λοιπόν άρχισε να το ενοχλεί....

χμμμ.. τώρα το πως ξεμυτίζει όταν πας κοντά, τι να πω.. λες να αισθάνεται ασφάλεια μαζί σου :D

Μάλλον το συνδυάζει με το τάισμα !!

χαχαχα λες?παντως γενικα το βλεπω καλα μονο αυτο ειναι το περιεργο που κανει

ευχαριστω παντως για την απαντηση...τωρα θα κοιταξω μπας κ βρω τι τον ενοχλει το μονο που εχω δει ειναι οτι στην αρχη οταν μπηκε εφαγε αρκετο ξυλο απ το yellow tang και τον ινιοχο αλλα τωρα δεν ασχολιουνται μαζι του

Link to comment
Share on other sites

Δωσε χρονο στο ψαρι δυστυχος οπως αναφερει και ο Αιολος ειναι πολυ φοβιτσιαρικο....εμενα το δικο μου μετα απο 3-4 μηνες αρχισε να συμπεριφερετε φυσιολογικα οποτε πλησιαζα αντιθετα απο σενα το εχανα!!

Link to comment
Share on other sites

Δωσε χρονο στο ψαρι δυστυχος οπως αναφερει και ο Αιολος ειναι πολυ φοβιτσιαρικο....εμενα το δικο μου μετα απο 3-4 μηνες αρχισε να συμπεριφερετε φυσιολογικα οποτε πλησιαζα αντιθετα απο σενα το εχανα!!

Οκ σ ευχαριστω να σε ρωτησω το ψΑρι που εχεις στην εικονα μηπως ξερεις εσυ η καποιος αλλος αν μπορει να τεριαξει με αυτα που εχω?

εχω 1 ινιοχο 1 yellow tang 1 πεταλουδα benneti και 1 maroon clown αα και το foxface

Link to comment
Share on other sites

Οκ σ ευχαριστω να σε ρωτησω το ψΑρι που εχεις στην εικονα μηπως ξερεις εσυ η καποιος αλλος αν μπορει να τεριαξει με αυτα που εχω?

εχω 1 ινιοχο 1 yellow tang 1 πεταλουδα benneti και 1 maroon clown αα και το foxface

Χρειαζεται πολυ στρωμενο ενυδρειο καθως δυσκολα μπορει να φαει ξηρα τροφη.Σε καποιες περιπτωσεις μαλιστα σνομπαρει και την αρτεμια.Τρεφεται κυριως απο τον βραχο.

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται πολυ στρωμενο ενυδρειο καθως δυσκολα μπορει να φαει ξηρα τροφη.Σε καποιες περιπτωσεις μαλιστα σνομπαρει και την αρτεμια.Τρεφεται κυριως απο τον βραχο.

αυτα ειναι για foxface e?κανονικα τρωει απ ολα αυτες τις μερες το βλεπω και το εχει περιορισει το να καθεται πανω στην γωνια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...