Jump to content

Pearl-blue


akis&nikol

Recommended Posts

να ρωτισω ρε παιδια,εχω ενα ενυδρειο 170 λιτρα και εχω ενα μπλε γκουραμι αρσενικο με 2 θυλικα.εχω σκοπο να του βαλω αλλη μια να εχει να παιζει.γινεται να βαλω και ενα χαρεμακι αντοιστιχο απο περλε γουραμια?θα κανουν μαζι?

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλα ψάρια έχει το ενυδρείο?

Link to comment
Share on other sites

ηταν και αυτο κατι που ηθελα να αναφερω.το ενυδρειο ειναι αρκετα μακρυ και ψιλοχωρανε και αρχιζς και βαζω και φυτα.τωρα εχει μεσα 3 γκουραμια το ενα ασερνικο,2 γατοψαρακια,εναν παγκασιους,5 τιγρακια,ενα πεταλουδοψαρο,ενα ντραγκονφις (ειναι μικρο και δεν πιραζει-προσ το παρον)και υπαρχει και ενας αστακος ο οποιος μαλλον θα φυγει γιατι προσφατα εχασα τον δευτερο παγκασιους και αργοτερα ενα τιγρακι τα οποια τα ειδα τις επομενες μερες κατασπαραγμενα και το αποδιδω σε αφτον.ισος να ειναι ηδη πολλα αλλα θα ηθελα να βαλω και καποια περλε γκουραμια...ευχαριστω για τον χρονο σας....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου έλεγα να μη το κάνεις για πολλούς λόγους. Αυτό που χρειάζεσαι άμεσα, είναι μελέτη επί των ενυδρείων, των συνθηκών νερού του εκάστοτε είδους και γενικώς θες καλή πληροφόρηση, γιατί τα λάθη στην επιλογή ψαριών, σε αυτά τα λίτρα, είναι πολλά.

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειχα τιν εντυποση οτι ειναι οκ.το νερο μου ειναι ενταξει το ελεγχα καμια βδομαδα πριν βαλο τα ψαρια.το μονο που με προβληματιζε ηταν το polypterous (εντομετακσυ και ο αστακοσ προσορινος ειναι θα φυγει φυσικα.βεβαια για να το λες εσυ κατι θα ξερεις οποτε θα το ψαξω καλυτερα.να ροτισω κατι αλλό.....το ασερνικο γκουραμι ολο κυνηγαει τι μια θυλικια και ολο κρυβονται πισο απ το φιλτρο...παιζει τιποτα?εντομεταξυ τις τελευταιες μερες βλεπω αρκετα πρισμενη την αλλη θυλικια την οποια επισεις κυνηγαει ο ασερνικοσ αλλα πιο αγρια και σαν να τιν διςχνει...τι μπορει να σθμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...