Jump to content

αντικατάσταση Quickfilter με εσωτερικό


veko

Recommended Posts

Λόγω καψίματος του κυκλοφορητή που τον είχα συνδεδεμένο με quickfilter στο εσωτερικό του ενυδρείου μου αγόρασα ένα εσωτερικό φίλτρο με τρία αποσπώμενα κομμάτια μάρκας sunsun 35 watt και 1200l/h.Σημειωτέον ότι δουλεύει και εξωτερικό eheim 2215.H δύναμη μεγάλη του sunsun αλλά δεν με χωράει στο ύψος των 30-35 εκ.Θέλω να είναι μικρό στο ύψος με 2 θέσεις για βιολογία τουλάχιστον και λογική κατανάλωση.Τι προτείνεται για αλλαγή άμεση; Σύνολο λίτρων του καρφουρίσιου 100 καθαρά.Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το 2215 υπερκαλύπτει τα 100 λίτρα. Δεν χρειάζεσαι παραπανω φιλτρανση, εκτος αν εχεις καποιο συγκεκριμένο λόγο κατα νου.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το 2215 υπερκαλύπτει τα 100 λίτρα. Δεν χρειάζεσαι παραπανω φιλτρανση, εκτος αν εχεις καποιο συγκεκριμένο λόγο κατα νου.

Επειδή είναι πυκνοφυτεμένο και θέλω να γυρνάει καλύτερα το νερό.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρα θες κυκλοφορητη; Γιατί δεν μπορείς να χρησιμοποιοήσεις αυτο που έχεις; Δεν το κατάλαβα καλα αυτό το σημείο... Είναι πολυ ψηλό και δεν χωράει;

Link to comment
Share on other sites

Αρα θες κυκλοφορητη; Γιατί δεν μπορείς να χρησιμοποιοήσεις αυτο που έχεις; Δεν το κατάλαβα καλα αυτό το σημείο... Είναι πολυ ψηλό και δεν χωράει;

Ναι το άλλαξα με aquael εσωτερικό unifilter 1000 αν και οριακά στο ύψος. Ήθελα παραπάνω να ΄χω βιολογία.Ελπίζω να είναι καλό και να μην στομώνει εύκολα επειδή ακουμπά στο βυθό.Είπαμε του καρφουρ το 100 εκ*30*40 βάλε χαλίκι ζήτημα μένουν 30-34 εκ.Πείτε γνώμες; Ευχαριστώ.post-26417-1296572885_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...