Jump to content

κολληση ενυδρειου


Giw133

Recommended Posts

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!

ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΖΑΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΚΟΛΛΗΣΗΣ

ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΑΧΟΥΣ 1εκ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ 1,20Χ60Χ60

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΘΟΥΝ ΟΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΒΑΣΗ Η ΟΧΙ...

ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 2-3 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΠΑΧΥΤΕΡΟ.! ΙΣΧΥΕΙ???

ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΙΕΣΩ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΚΟΛΛΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΟΛΛΗΣΗ Η ΟΧΙ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλως ηρθες

Γραφε εαν θες με μικρα :)

ριξε εαν θες μια ματια σε αυτο το θεμα πριν κανεις κατι .

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry505165

Έγινε επεξεργασία - Geosid
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να φανω κακος νομιζω ειναι αρκετα τολμηρο να κολλησεις ενυδρειο 120χ60χ60 με 10αρι τζαμι και ποσο μαλλον αν ειναι η πρωτη φορα που προσωπικα δε θα το εκανα ποτε αν εχεις παραγγηλει τα τζαμια δε γινετε να το κολλησεις οπως θες αναλογα με τις διαστασεις θα κολλησεις! Αλλες οι διαστασεις οταν κολλας πανω στον πατο και αλλες οταν κολλας γυρω απο αυτον! Οσο για τη πιεση δε χρειαζετε παρα πολυ να εχει 2-3 χιλιοστα κενο τζαμι με τζαμι! Ελπιζω να σε βοηθησα και καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις ξανακολλησει ενυδρείο θα σε συμβουλευα να μην το κανεις. Ειναι αρκετα μεγαλο το ρισκο που θα παρεις.

Επισης το να στο κολλησει ο τζαμας ειναι λαθος θα ελεγα. Το οτι εχει τζαμια και πουλαει δε σημαινει οτι ξερει και να κολλαει ενυδρεια!! Με τι σιλικονι θα τα κολλησει?? Πως? Θα εχει υπολογισει τις δυναμεις που θα δεχεται το ενυδρειο απο το νερο??

Καλυτερα να απευθυνθεις σε καποιον που γνωριζει.

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να φανω κακος νομιζω ειναι αρκετα τολμηρο να κολλησεις ενυδρειο 120χ60χ60 με 10αρι τζαμι και ποσο μαλλον αν ειναι η πρωτη φορα που προσωπικα δε θα το εκανα ποτε αν εχεις παραγγηλει τα τζαμια δε γινετε να το κολλησεις οπως θες αναλογα με τις διαστασεις θα κολλησεις! Αλλες οι διαστασεις οταν κολλας πανω στον πατο και αλλες οταν κολλας γυρω απο αυτον! Οσο για τη πιεση δε χρειαζετε παρα πολυ να εχει 2-3 χιλιοστα κενο τζαμι με τζαμι! Ελπιζω να σε βοηθησα και καλη επιτυχια!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου για παραδειγμα, το θαλασσινο, αρκετα μεγαλο ενυδρειο δε δοκιμασα να το κολλήσω μόνος μου.

Υπηρχαν ποστ με διαφορες προτασεις και διαφορα στοιχεία. Αλλα κολλας μονος σου για πρωτη φορα τοσο μεγαλο ενυδρείο??

Εγω απλα απευθυνθηκα στον κυριο που ποσταρε ακριβως απο πανω. :)

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

οχι εχω ξανα κολλησει ενυδρειο αλλα πιο μικρο και μεχρι στιγμης δεν μου εχει βγαλει καποιο προβλημα!!! αλλα και εγω δεν ειμαι πολυ σιγουρος για να το κολλησω μονος μου!!!

οποτε αν ειναι ιπαρχει καποιος γνωστης που να μενει θεσσαλονικη και θελει να βοηθησει καλος!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου για παραδειγμα, το θαλασσινο, αρκετα μεγαλο ενυδρειο δε δοκιμασα να το κολλήσω μόνος μου.

Υπηρχαν ποστ με διαφορες προτασεις και διαφορα στοιχεία. Αλλα κολλας μονος σου για πρωτη φορα τοσο μεγαλο ενυδρείο??

Εγω απλα απευθυνθηκα στον κυριο που ποσταρε ακριβως απο πανω. :)

βασικα επειδη προλαβαινω να μιλισω με τον τζαμα και να τ πω να μου αλλαξει τα μετρα τι ειναι καλυτερο?

να τα κολλησω ολα πανω στην βαση ι απο γυρω???

Link to comment
Share on other sites

βασικα επειδη προλαβαινω να μιλισω με τον τζαμα και να τ πω να μου αλλαξει τα μετρα τι ειναι καλυτερο?

να τα κολλησω ολα πανω στην βαση ι απο γυρω???

Μάλλον πριν ξεκινήσεις οτιδήποτε διάβασε πρώτα εδώ και εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...