Jump to content

ειναι καλο σκιμμερ


abou

Recommended Posts

παιδια θα ηθελα να σας ρωτισω για ενα σκιμμερ.

το βρικα στο ebay και εχω ενα ενυδριακη στα 70 λιτρα χωρις σαμπ. αξιζει αν το παρω μιας και ειναι πολυ οικονομικο

το λινκ : http://viewitem.eim.ebay.gr/RESUN-Mini-Pro...0386155881/item

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να σας ρωτισω για ενα σκιμμερ.

το βρικα στο ebay και εχω ενα ενυδριακη στα 70 λιτρα χωρις σαμπ. αξιζει αν το παρω μιας και ειναι πολυ οικονομικο

το λινκ : http://viewitem.eim.ebay.gr/RESUN-Mini-Pro...0386155881/item

τελικα το πηρες?πως σου φανηκε ρωταω γιατι θελω να αγορασω κ εγω ενα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:) Εγώ μόλις το παρήγγειλα... ειναι μακραν το φθηνοτερο που έχω δει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν το πήρα περίμενα απάντησή αλλα αφού το εχει παρει ο gixxer θα μας πει αν ειναι καλο.... και αν αργήσει να έρθει η συνάντησε κάποιο πρόβλημα με τον πωλητή κτλ

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη η gixxer.... :D γράφει γυναίκα στο φύλο δεν το πρόσεξα...:D

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να ρωτήσω είναι για τις δικιες μας μπριζες η θέλει ανταπρορα

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη η gixxer.... :D γράφει γυναίκα στο φύλο δεν το πρόσεξα...;)

:hysterical: Φταίει το μηχανάκι στο avatar μάλλον!

Δεν το έχω παραλάβει ακόμα, θα ενημερώσω και για την ημερομηνία παραλαβής και για την λειτουργία του.

Ειδα μόνο τα volt δεν ρωτησα αν εχει διαφορετική υποδοχή η πριζα - δεν ειναι ακριβό το εξαρτηματακι αυτό όμως από όσο ξέρω.

Θεωρητικά πρέπει να το παραλάβω μέσα στην εβδομάδα. :blink:

Link to comment
Share on other sites

άντε άντε με το καλο..... αν βγει καλό θα πάρω και εγω περιμένω πως και πως την απάντηση σου...... ;)

όντως το avatar δεν βοηθά και πολύ στην κατανόηση του φίλου..... βάλε κάτι ποιο θηλυκό.... :D

Link to comment
Share on other sites

άντε άντε με το καλο..... αν βγει καλό θα πάρω και εγω περιμένω πως και πως την απάντηση σου...... :hysterical:

όντως το avatar δεν βοηθά και πολύ στην κατανόηση του φίλου..... βάλε κάτι ποιο θηλυκό.... :D

Την ίδια μέρα το skimmerακι ήταν στο πατρικό μου - αλλά μόλις εχθές το έμαθα και το παρέλαβα :hysterical: (δεν με στηριζουν ουτε οι δικοί μου άνθρωποι ... :blink: )

Λοπόν η πρίζα χρειάζεται εξαρτημα για να μπορεί να χρησιμοποιηθεί (το βρήκα πανευκολα σε συνοικιακό ηλεκτρολογειο 1,20€). Ποιότητα κατασκευής καλή - σε συνδυασμό και με την τιμή θα έλεγα πολύ καλή.

22-2 με 8-3 μου φαινεται καλός χρόνος για Hong Kong - παρομοιο χρόνο έχει και ο goaqua88

Μόλις γυρίσω από την δουλειά θα τοποθετηθεί στο ενυδρείο και θα ποσταρω σχετικά...

abou δεν μπορώ ... θέλω να την βλέπω ... ;)

Link to comment
Share on other sites

άντε με γεια..... :D περιμένω να μας πεις αν δουλεύει καλά....

α! να ρωτήσω για πόσα λίτρα το πήρες και μέχρι πόσα λίτρα το βλέπεις να σηκώνει???

Link to comment
Share on other sites

:( Εχει τοποθετηθεί σε 20 λτ καθαρά.

Δεν ειμαι και ο καταλληλοτερος ανθρωπος για να σου πω τα περί απόδοσης καθώς μιλάμε για το πρώτο μου θαλασσινο ενυδρείο.

Ωστόσο - όσο μπορώ να κρίνω - το skimmeraki δειχνει αποδοτικό και έχει περιθώρια για περίπου τα 2πλασια λίτρα ...

Κάτι πρεπει να μην έχω κάνει καλά όμως γιατί ο βομβος του μου έχει σπάσει τα νεύρα :D υποτίθεται ειναι αθόρυβο ...

Στα θετικά του οτι ρυθμίζεται εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου το ενυδρείο ειναι 25 καθαρά ετσι το εχω μετρήσει με μπουκάλια του νερού...και έχει καπάκι το πήρα έτοιμο ελπίζω να χωρέσει μέσα...

και μια ερωτήσει πρεπει να ειναι συνέχεια ανοιχτό το skimmer η κατα περιόδους πχ στην βδομάδα μεσα τουλάχιστον μια μερα

Link to comment
Share on other sites

:( Καλημέρα,

Θα πρέπει να είναι ανοιχτό για όλο το χρονικό διάστημα που λειτουργεί το ενυδρείο.

Επιπλέον ο βόμβος που έκανε από την τρίτη μέρα μειώθηκε πάρα πολύ πλεον δεν με ενοχλεί καθόλου.

Το ΣΚ θα το μετακομίσω και εγώ σε ενυδρείο με καπάκι ...

Ελεγξε τα ανοιγματα στο καπακι σου γιατι ένα κομμάτι του δεν ειναι βυθιζόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...