Jump to content

φιλτρο για φωσφορικα


tzapal

Recommended Posts

  • 5 months later...

εχει καποιος χρησιμοποιήσει αυτο ?????

Filterset

ELIMI-CONTROL PHOSPHATE Tropic Marin

:P:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ψαχνομαι και εγω για ενα φιλτρο για φωσφορικα, δεν ξερω που κατεληξες τελικα αλλα της tropic marine δεν νομιζω να κανει δουλεια οπως το βλεπω.

Σκεφτηκα μια οικονομικη λυση η οποια αποτελειται απο μια θηκη φιλτρου

06-filter_housing-l.jpg

Εσωτερικα θα τοποθετηθει το δοχειο που χρησιμοποιειται συνηθως για την ρυτινη DI, το οποιο θα γεμισει με υλικο για φωσφορικα.

10%20inch%20cart%20empty-50.jpg

Το φιλτρο θα συνδεθει στην εξοδο ενος κανιστρου eheim που εχω, με ενα Τ και εναν διακοπτη για τον ελεγχο της ροης.

Την θηκη την εχω ηδη, περιμενω να ερθει και το δοχειο (10euro) την αλλη εβδομαδα και θα το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνομαι και εγω για ενα φιλτρο για φωσφορικα, δεν ξερω που κατεληξες τελικα αλλα της tropic marine δεν νομιζω να κανει δουλεια οπως το βλεπω.

Σκεφτηκα μια οικονομικη λυση η οποια αποτελειται απο μια θηκη φιλτρου

06-filter_housing-l.jpg

Εσωτερικα θα τοποθετηθει το δοχειο που χρησιμοποιειται συνηθως για την ρυτινη DI, το οποιο θα γεμισει με υλικο για φωσφορικα.

10%20inch%20cart%20empty-50.jpg

Το φιλτρο θα συνδεθει στην εξοδο ενος κανιστρου eheim που εχω, με ενα Τ και εναν διακοπτη για τον ελεγχο της ροης.

Την θηκη την εχω ηδη, περιμενω να ερθει και το δοχειο (10euro) την αλλη εβδομαδα και θα το δοκιμασω.

Καλημερα,

εχει δοκιμαστει απο τα παιδια εδω, http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=54910

και.....δεν δουλεψε :D

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το θεμα τωρα το ειδα, και καταλαβα οτι γλυτωσα απο αρκετη φασαρια και δοκιμες.

Πιστευα οτι η αλλαγη της ρυτινης με αντιφοσφορο θα ειχε αποτελεσμα.

Ευχαριστω Larry.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το θεμα τωρα το ειδα, και καταλαβα οτι γλυτωσα απο αρκετη φασαρια και δοκιμες.

Πιστευα οτι η αλλαγη της ρυτινης με αντιφοσφορο θα ειχε αποτελεσμα.

Ευχαριστω Larry.

:D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...