Jump to content

ΗΜΙ-ΑΓΡΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ


Apostolis1996

Recommended Posts

Λοιπον, το ενυδρειακι (ευτυχως) ειναι 30 λιτρα και ειναι nano reef...Η γυαλα ειναι απο το παλιο μου φυτεμενο με γαριδες της ντενερλε(ο κυβος)...το θεμα μου ειναι οτι βλεπω γυρο απο το ενυδρειακι μια γραμμη νερου κατα μηκος του πισω τζαμιου, για την ακριβεια στο πισω μερος, ενω μπροστα και στο πλαι το "σφουγγαρι" (που σου δινει η dennerle για κατω απο το ενυδρειο) ειναι υγρο(οσο δηλαδη εξεχει)...αυτο ειναι διαρροη η θα μπορουσε να ηταν απο το νερο που μπορει λιγο να χυνεται εξω?το λεω αυτο γιατι καμια φορα βαζω μεσα το χερι μου για να τακτοποιησω βραχο και κοραλλια...βοηθεια ρε παιδια!!!το εσετε κι εσει στα ενυδρεια σας...τι θα κανω αν πρεπει να παρω καιουρια γυαλα??? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το ενυδρειακι (ευτυχως) ειναι 30 λιτρα και ειναι nano reef...Η γυαλα ειναι απο το παλιο μου φυτεμενο με γαριδες της ντενερλε(ο κυβος)...το θεμα μου ειναι οτι βλεπω γυρο απο το ενυδρειακι μια γραμμη νερου κατα μηκος του πισω τζαμιου, για την ακριβεια στο πισω μερος, ενω μπροστα και στο πλαι το "σφουγγαρι" (που σου δινει η dennerle για κατω απο το ενυδρειο) ειναι υγρο(οσο δηλαδη εξεχει)...αυτο ειναι διαρροη η θα μπορουσε να ηταν απο το νερο που μπορει λιγο να χυνεται εξω?το λεω αυτο γιατι καμια φορα βαζω μεσα το χερι μου για να τακτοποιησω βραχο και κοραλλια...βοηθεια ρε παιδια!!!το εσετε κι εσει στα ενυδρεια σας...τι θα κανω αν πρεπει να παρω καιουρια γυαλα??? :thumbup:

Για να διαπιστωσεις αν εχεις διαρροη η οχι θα σου προτεινα να σκουπησεις πολυ καλα περιμετρικα το ενυδρειο με χαρτι κουζινας και μετα να κολλησεις περιμετρικά με ταινια χαρτι κουζινας γυρω γυρω απο το ενυδρειο και να δεις αν και απο που βρεχεται.

Link to comment
Share on other sites

εχει καπακι το ενυδρειο απο επανω??

το νερο στο πλαι μπορει να ειναι νερο απο την εξατμιση το οποιο στην συνεχεια εχει υγροποιηθει πανω στο καπακι η στο φωτιστικο αν ειναι πολυ κοντα.ετσι μετα μπορει να τρεχει στο πλαι.εμενα καποιες φορες αυτο μου συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

καπακι δεν εχει ουτε κατι τετοιο μπορει να συμβαινει απο το φωτιστικο...θα δοκιμασω αυτο με την ταινια και βλεπουμε..αυτο που με προβληματιζει πιο πολυ απο ολα ειναι για τους οργανισμους...θα ηθελα αν καποιος εχει κανει μεταφορα οργανισμων απο το ενα ενυδρειο στο αλλο να μου πει τι εκανε και ποσο περιμενε και ολα αυτα...να πω επισης πως αν αλλαξω τελικα γυαλα θα ειναι ακριβως η ιδια και δεν θα παω σε κατι μεγαλυτερο...

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...