Jump to content

Recommended Posts

γεια σας πριν λιγο εβαλα την V2 Vecton στο ενυδρειο μου, τι οποια την ειχε ενα φιλος,θελω να μου πειτε τι ακριβος κανει το φακουδακι που εχει θα κανω αντιγραφη[• Ενσωματώνει μοναδική LITE-SET μας ζωής λαμπτήρα τεχνολογία χρονόμετρο - έναν νέον τρίχρωμη ενδεικτική λυχνία ζωής, η οποία σας προειδοποιεί όταν η λάμπα UV πρέπει να αλλάξει.

• Παρέχεται πλήρης με μια LITE-SET φακό για να επαναφέρετε το δείκτη διάρκεια ζωής του λαμπτήρα μετά την αλλαγή του λαμπτήρα υπεριώδους ακτινοβολίας.] :) δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως κανει :rasp: την εχει κανεις ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Ναι την εχω εγώ και θα την πουλήσω μιας και δεν την χρησιμοποιώ πλέον.

Τώρα στο θέμα μας.

Με το λαμπάκι αυτό τσεκάρεις την ζωή της UV λάμπας.

Αν ανάβει πράσινο τότε η λάμπα έχει ακόμα ενεργό δράση.

Αν ανάβει κόκκινο τότε πας για αντικατάσταση.

Ελπίζω να με κατανόησες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την εχω εγώ και θα την πουλήσω μιας και δεν την χρησιμοποιώ πλέον.

Τώρα στο θέμα μας.

Με το λαμπάκι αυτό τσεκάρεις την ζωή της UV λάμπας.

Αν ανάβει πράσινο τότε η λάμπα έχει ακόμα ενεργό δράση.

Αν ανάβει κόκκινο τότε πας για αντικατάσταση.

Ελπίζω να με κατανόησες.

φιλε μου αυτο το εχω καταλαβει :) το βακουδακι τι κανει? λεει οτι αν αλαξεις την λαμπα το αναβεις στο λαμπακι απανω και ξανα αναβει πρασινο? :rasp: ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς αυτό.

Όταν αλλάξεις λάμπα πατάς μια με το φακουδάκι και μηδενίζεις το ενδεικτικό LED στην αρχική του κατάσταση ούτως ώστε να σου δείχνει σωστές ενδείξεις απο κει και κάτω για την νέα λάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς αυτό.

Όταν αλλάξεις λάμπα πατάς μια με το φακουδάκι και μηδενίζεις το ενδεικτικό LED στην αρχική του κατάσταση ούτως ώστε να σου δείχνει σωστές ενδείξεις απο κει και κάτω για την νέα λάμπα.

αυτο που φοβομουν :) αν το εχει πατιση ο φιλος μου χωρις να το ξερει?βλεπω να αγοραζω καινουργια λαμπα :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς αυτό.

Όταν αλλάξεις λάμπα πατάς μια με το φακουδάκι και μηδενίζεις το ενδεικτικό LED στην αρχική του κατάσταση ούτως ώστε να σου δείχνει σωστές ενδείξεις απο κει και κάτω για την νέα λάμπα.

να ρωτισω αν ξερει κανεις,αν η λαμπα αναψη κοκκινο και πατησης το φακο επανω θα πρασινίσει παλι?ρωταω μην αλαξω την λαμπα αδικα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...