Jump to content

Αναρωτιεμαι....


Recommended Posts

Αναρωτιωμουν λοιπον αν θα μπορουσαν να συμβιωσουν τροπικα ψαρακια με χελωνακι μαζι,εχοντας χτισει βραχακια μεχρι την επιφανεια για να βγαινει εξω...τα αληθινα φυτα 8α γινουν μεζες υποψιαζομαι.. Τι θα προκαλουσε προβλημα κατα τη γνωμη σας?? :)

Link to comment
Share on other sites

Χιλια συγνωμη για την αναρτηση εδω...μπερδευτηκα..νομιζα πως ημουν στην κατηγορια γενικα περι γλυκου..

Κακτημενη ταχυτητα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασετο!

Βρωμιζουν υπερβολικα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Σε φαση που το φιλτρο δεν μπορει να ανταποκριθει δλδ?θολουρα κ τα σχετικα...?

Το εχει επιχειρησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

ξεχασε το.κατάρχας η χελωνα ειναι παμφαγο και αν μεγαλωσει λιγουλακι θα τραυματισει και θα φαει τα ψαρακια σου.

επισης τα αποβλητα της ειναι ακρως τοξικα για τα ψαρια,και ειναι θεμα ισως και ωρων για να αρχισουν τα προβληματα.....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειχα χελωνες (κοκκινα αυτια) . Ειναι υπερβολικη η ρυπανση συν οτι δεν αφηνουν τιποτα ορθιο, τρωνε απο ολα! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

πριν από μερικά χρόνια μέσα στο ενυδρείο ειχα βάλει 6 χρυσόψαρα και έναν γλύφτη, την επόμενη μέρα δεν είχε μείνει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

πριν από μερικά χρόνια μέσα στο ενυδρείο ειχα βάλει 6 χρυσόψαρα και έναν γλύφτη, την επόμενη μέρα δεν είχε μείνει τίποτα...

αλλα φανταζομαι η εμμυ για τις επομενες 2 βδομαδες ηταν χορτατη!!χαχαχαχαχαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει και εγώ ότι δεν γίνεται να τον κάνεις αυτό το συνδιασμό.Στο εξωτερικό βέβαια το κάνουν πολύ!Μέχρι και pacu έχω δεί στο συσωλήν μαζί με χελώνα!

κρατόντας το βασικό σκέλος του ερωτίματος σε εξωτερική λίμνη μαζί με μεγάλα χρυσόψαρα θα μπορούσε να ζήσει μία χελώνα!θα έπεζε τον ρόλο του ρυθμιστή του πλυθισμού ή δεν θα άφηνε τίποτα όρθιο;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει και εγώ ότι δεν γίνεται να τον κάνεις αυτό το συνδιασμό.Στο εξωτερικό βέβαια το κάνουν πολύ!Μέχρι και pacu έχω δεί στο συσωλήν μαζί με χελώνα!

κρατόντας το βασικό σκέλος του ερωτίματος σε εξωτερική λίμνη μαζί με μεγάλα χρυσόψαρα θα μπορούσε να ζήσει μία χελώνα!θα έπεζε τον ρόλο του ρυθμιστή του πλυθισμού ή δεν θα άφηνε τίποτα όρθιο;

επειδη το εχω δοκιμασει σε λιμνουλα(η κατασκευη της οποιας θα ανεβει συντομα)δεν ειχαμε κανενα προβλημα!!μαζι με κοι(αρκετα μεγαλα και μικροτερα)και πολλα πολλα κουνουποψαρα!ειχαμε και 2 χελωνες οι οποιες ειχαν ξεχωριστη τροφη την οποια δεν ακουμπουσαν καν τα κοι και ποτε τους δεν ασχολήθηκαν με τα ψαρια..αν και ηταν σχετικα μικρες σε μεγεθος υπηρχαν ψαρια που μπορουσαν ανετα να φαν αν ηθελαν αλλα ποτε δεν τολμησαν..

βεβαια δεν ειναι αυτος ο κανονας..και δεν θα το προτεινα να γινει σε ενυδρειο!στην λιμνουλα γινεται επειδη μαλλον υπαρχει πολυ περισσοτερος χώρος..

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

και εκει φιλε μου ειναι απλα θεμα χρονου να συμβει.

οι χελωνες ειναι παμφαγες και καλοι κυνηγοι.αλλα ακομη και αν δεν κινδυνευαν απο αυτες,θα κινδυνευαν απο τα αποβλητα τους και τα τρομερα μεγεθη αμμωνιας που θα υπηρχαν...

Link to comment
Share on other sites

4 μηνες ηταν μεσα και δεν υπηρξε προβλημα παντως..αλλα το πιστευω οτι καποια στιγμη ισως θα υπαρξει προβλημα(αν και πλεον δεν ειναι στην λιμνη οι χελωνες)..οσο για τα αποβλητα καλη κυκλοφορεια και δυνατο φιλτρο δεν βοηθανε στο να μην υπαρξει τετοιου ειδους προβλημα(σε συνδιασμο με αλλαγες νερου)?εμεις αυτο καναμε και δεν ειχαμε θανατο η αρρωστια!(παντα μιλαω για τους 4 μηνες οι οποιοι ισως να μην ειναι αρκετοι για να το παρουμε σαν παραδειγμα)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...