Jump to content

χωρισματα


ΟΡΕΣΤΗΣ XΟ.

Recommended Posts

Καλημερα σε ολη την παρεα.τΑ Μονομαχακια πανε μια χαρα ,μεγαλωνουν.Σκεφτομαι να παρω ενυδρειο 180λ να το χωρισω .ξερεται αν υπαρχουν ετοιμα χωρισματα?αν οχι εχεται να μου προτινεται κατι?

Link to comment
Share on other sites

Για χωρίσματα δεν ξέρω αλλά έχω μερικές ερωτήσεις:

Πόσα μωρά είναι και τι ηλικίας;

Σε τι ενυδρείο τα έχεις τώρα;

Ανέβασε και καμία φώτο να τα θαυμάσουμε και σε περιμένουμε κι εδώ

φιλικά :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα.τΑ Μονομαχακια πανε μια χαρα ,μεγαλωνουν.Σκεφτομαι να παρω ενυδρειο 180λ να το χωρισω .ξερεται αν υπαρχουν ετοιμα χωρισματα?αν οχι εχεται να μου προτινεται κατι?

Καλημερα,ειναι 10 τα μικρα.ειναι σε ενα 20 λ,προσπαθω να τα βγαλω φωτο και να τις ανεβασω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,ειναι 10 τα μικρα.ειναι σε ενα 20 λ,προσπαθω να τα βγαλω φωτο και να τις ανεβασω

Διατηρούσα γέννα μονομάχων (περίπου 60 μωρά) για 5 μήνες σε 75 λίτρα. Αυτό το αναφέρω για τον λόγο του ότι δεν χρειάζονται χωρίσματα. Μπορείς άνετα να τα βάλεις στο 180λιτρό σου χωρίς χωρίσματα και στην πορεία είτε θα χρειαστεί να δώσεις τα περισσότερα από αυτά, είτε με ιδιοκατασκευή να φτιάξεις μία μονομαχιέρα για τα ψαράκια σου.

Link to comment
Share on other sites

Διατηρούσα γέννα μονομάχων (περίπου 60 μωρά) για 5 μήνες σε 75 λίτρα. Αυτό το αναφέρω για τον λόγο του ότι δεν χρειάζονται χωρίσματα. Μπορείς άνετα να τα βάλεις στο 180λιτρό σου χωρίς χωρίσματα και στην πορεία είτε θα χρειαστεί να δώσεις τα περισσότερα από αυτά, είτε με ιδιοκατασκευή να φτιάξεις μία μονομαχιέρα για τα ψαράκια σου.

Καλησπερα.δεν σκοπευω να δωσω κανενα μονομαχακι θα τα κρατησω ολα.Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...