Jump to content

Γνώμες...


Recommended Posts

έχω αγοράσει δύο κυκλοφορητές με 3000 l/h.Ακούω γνώμες για το πως θα πρέπει να τοποθετηθούνε σε ένα trigon 190σας ευχαριστώ από τώρα!

Link to comment
Share on other sites

έχω αγοράσει δύο κυκλοφορητές με 3000 l/h.Ακούω γνώμες για το πως θα πρέπει να τοποθετηθούνε σε ένα trigon 190σας ευχαριστώ από τώρα!

Καλησπέρα φίλε :D

Καλύτερα να αγόραζες 4 με 600 λίτρα τον καθένα στο λέω επειδή την είχα πατήσει και εγώ...καλύτερα λίγα λίτρα με πολλούς κυκλοφορητές παρά πολλά και σε λίγους...τοποθέτησε αυτούς που έχεις αντικριστά και με αντίθετη φορά για να πετύχεις ας πούμε κυκλική ροή και πάρε και 1-2 μικρούς ώστε να καλύψεις όσο γίνεται τα νεκρά σημεία... :D

Link to comment
Share on other sites

όπ εγώ κοίταζα στο προφίλ σου και νόμιζα πως είναι για το 400άρι...μπορεί επειδή είναι στο trigon να σε ψιλοκαλύπτουν αλλά έναν ακόμα θα τον θές σίγουρα... :D

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω τοποθετήσει τον ένα πάνω δεξιά με φορά προς την κούρμπα που κάνει το ενυδρείο και τον άλλον στο πίσω μέρος του ενυδρείου κάτω χαμηλά δίπλα από το φίλτρο της juwel με φορά διαγώνια πάνω προς την αντίθετη κατεύθυνση που χτυπάει άλλος! Κατάλαβε κάνει ή τα έκανα μαντάρα??

Link to comment
Share on other sites

μιά χαρά μου ακούγεται και λόγο του ότι το trigon έχει και κούρμπα είναι πιό εύκολο να κάνει κύκλο προσπάθησε μόνο να μήν έχεις πολλά ''νεκρά'' σημεία. :D

Link to comment
Share on other sites

θα δείξει costas21 στο μέλλον!

Ακόμα ούτε βράχο δεν έχω βάλει να φανταστείς! :D

Έγινε επεξεργασία - kyriakos_
Link to comment
Share on other sites

Aπο προσωπικη εμπειρια (ειχα trigon 350) χρειαζεσαι τουλαχιστον 2 Χ3000 και 2Χ5000.

και μια ακομη συμβουλη .....προσπαθησε να βαλεις λιγο βραχο και κανε minimal aquascape για να εχεις καλυτερη κυκλοφορια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...