Jump to content

Betta Banquet


krisos

Recommended Posts

Ποιος χρησιμοποιει την παραπανω τροφη για μονομαχους? (Betta Banquet της Seachem) ποσες μπαλες ριχνετε? στην συσκευασια γραφει να ταιζετε το ψαρακι για 2 λεπτα ..μηπως υπρβαλει λιγο? ..εγω ευβομαδιαια του ριχνω βιταμινες ..4-5 μπαλακια για απο χρυσοψαρα και καθημερινα του ριχνω 8 Betta Banquet της Seachem ειμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Η Ιστοσελίδα μου Έγινε επεξεργασία - krisos
Link to comment
Share on other sites

Γεια! Αν και δεν χρησιμοποιώ την τροφή που αναφέρεις αλλά αυτήν εδώ, παρ'όλα αυτά μου φαίνεται ότι είναι ίδιας μορφής (μικρές μπάλες). Αν όχι, τότε γράψε λάθος. Ο αρσενικός που έχω τις τρώει χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά η θηλυκιά που απέκτησα πριν λίγο καιρό, τις φτύνει... Δεν είναι μαθημένη. Αυτό που κάνω (με τον αρσενικό, γιατί η θηλυκιά δεν πρόκειται) είναι να περιμένω ένα λεπτό πάνω από το ενυδρείο, ρίχνω μία μία την κάθε "μπάλα" και περιμένω να την φάει πριν ρίξω την επόμενη. Όσες μπορεί να φάει σε ένα λεπτό τις θεωρώ αρκετές, γιατί τον ταίζω 3 φορές την μέρα από λίγο. Η συσκευασία που γράφει 2 λεπτά δεν είναι υπερβολή, διότι του παίρνει περισσότερο χρόνο να φάει τις "μπάλες" σε σύγκριση π.χ. με τις νιφάδες. Ελπίζω να σε βοήθησα... Πάντως τάιζέ τον κανονικά να δυναμώσει, μην τον έχεις στην πείνα τον καημενούλη ... :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια! Αν και δεν χρησιμοποιώ την τροφή που αναφέρεις αλλά αυτήν εδώ, παρ'όλα αυτά μου φαίνεται ότι είναι ίδιας μορφής (μικρές μπάλες). Αν όχι, τότε γράψε λάθος. Ο αρσενικός που έχω τις τρώει χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά η θηλυκιά που απέκτησα πριν λίγο καιρό, τις φτύνει... Δεν είναι μαθημένη. Αυτό που κάνω (με τον αρσενικό, γιατί η θηλυκιά δεν πρόκειται) είναι να περιμένω ένα λεπτό πάνω από το ενυδρείο, ρίχνω μία μία την κάθε "μπάλα" και περιμένω να την φάει πριν ρίξω την επόμενη. Όσες μπορεί να φάει σε ένα λεπτό τις θεωρώ αρκετές, γιατί τον ταίζω 3 φορές την μέρα από λίγο. Η συσκευασία που γράφει 2 λεπτά δεν είναι υπερβολή, διότι του παίρνει περισσότερο χρόνο να φάει τις "μπάλες" σε σύγκριση π.χ. με τις νιφάδες. Ελπίζω να σε βοήθησα... Πάντως τάιζέ τον κανονικά να δυναμώσει, μην τον έχεις στην πείνα τον καημενούλη ... :D

Εγω τον ταιζω δυο φορες την μερα μια οταν αναβω τα φωτα και μια οταν τα σβηνω ...μαλλον εχεις δικιο αδερφε ευχαριστω πολυ :blink:;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον ταιζω δυο φορες την μερα μια οταν αναβω τα φωτα και μια οταν τα σβηνω ...μαλλον εχεις δικιο αδερφε ευχαριστω πολυ ;):D

Κοπέλα είμαι ... :blink: Αλλά παρακαλώ, δεν κάνει τίποτα!

Μια ερώτηση μόνο: Εκτός από τις μπάλες και τις βιταμίνες του δίνεις άλλη τροφή; Π.χ. bloodworms?

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα είμαι ... ;) Αλλά παρακαλώ, δεν κάνει τίποτα!

Μια ερώτηση μόνο: Εκτός από τις μπάλες και τις βιταμίνες του δίνεις άλλη τροφή; Π.χ. bloodworms?

χαχαχαχ! :D

δεν τα τρωει αυτα με τιποτις! ...του δινω και τροφη χρυσοψαρου ...επισης τον ντοπαρω και με βιταμινες αλλες φορες τις τσιμπα αλλες οχι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...