Jump to content

Το ενυδρείο μου


grigoros

Recommended Posts

Το ενυδρείο μου μετά απο 2 χρόνια, πολύ κόπο, μεράκι και σπατάλη χρήματων απο αποτυχημένα πειράματα είναι αυτό που δείχνω στην παρακάτω φωτό, είναι 220 λίτρων με αληθινά φυτά και απο ψάρια έχει, 5 αγγελόψαρα, 2 firemouth cichlides, 2 καθαριστές και 1 blue tetra απο τα 2 που είχα. Για βιολογικό καθαρισμό έχω ένα εξωτερικό της Sera 250 l/h με λάμπα UV και θερμοτάτη της Hydor 400 watt, σύστημα λίπανσης CO2 της Dennerle Bio-Line, για φωτισμό 2 λάμπες απο 80 watt η κάθε μια, ανάβουν με χρονοδιακόπτη για 9 ώρες και μετά για τις επόμενες 3 ώρες έχω ένα χαμηλό φωτισμό με λευκό φως Led, ακόμα βέβαια ψάχνομαι πολύ για το τι καλύτερο μπορώ να κάνω και αν κάποιο μέλος μπορεί να βοηθήσει δίνοντας μου κάποια συμβουλή είναι ευπρόσδεκτο.post-41420-1299255483_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο φαίνεται το ενυδρείο σου φίλε μου!

Βάλε και καμιά φωτό ακόμα να το δούμε καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλωσόρισες αγαπητέ φίλε !

Γιατί δεν χρησιμοποιείς την ωραία φόρμα που έχουμε εδώ ώστε να κάνεις μια καλύτερη παρουσίαση ώστε κι εμείς να σε βοηθήσουμε καλύτερα ?

Από την φωτογραφία φαίνεται ενδιαφέρον ενυδρείο αλλά μερικές ακόμη χρειάζονται

Καλωσόρισες και πάλι !

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως φαινεται ωραιο με πολυ ζωντανα χρωματα.Βαλε και αλλες φωτο απο διαφορετικες γωνιες για να χουμε πιο ολοκληρωμενη εικονα.Φαινεται σαν να εχει μικρο πλατος.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα παιδιά, έχω δημοσιεύσει περισσότερες φωτό απο το ενυδρείο μου σήμερα, σχετικά με την παρατήρηση ενός μέλους για το πλάτος του ενυδρείου, ναι είναι λίγο πιο στενό απο ότι θα ήθελα να είναι και αυτό γιατί ανάμεσα στον διάδρομο του σπιτιού μου σε βάση αποκλειστικά για αυτό και δεν μπορύσε να γίνει διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι όμορφο που δείχνει φυτεμένο! Συγχαρητήρια!

Link to comment
Share on other sites

ομορφο και με πολυ υγιη φυτα.μπραβο σου και εγω οπως και αλλοι εδω μεσα θα θελαμε και αλλες φωτος.... :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια, ορίστε μερικές φωτό :D

Link to comment
Share on other sites

post-41420-1299444229_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπράβοοο :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...