Jump to content

Μονομάχος, κάνει συνέχεια Flaring


Alpha

Recommended Posts

Εχω βάλει μαύρο χαρτόνι στην πλάτη του ενυδρείου και βλέπει συνέχεια τη φάτσα του και κάνει flaring.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω προσωρινά χωρίς να αλλάξω την πλάτη?

Λέω προσωρινά γιατί σε λίγο θα μεγαλώσουν και τα φυτά και θα μπουν και περισσότερα οπότε δεν θα φαίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μην το δενεις κομπο στο οτι θα μπουν φυτα και θα καλυφτει το πισω μερος...οι μονομαχοι μπορουν να τρυπωσουν ακομα και στα πιο παραξενα σημεια του ενυδρειου...οποτε το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βγαλεις το background

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση είναι να βάψεις το τζάμι (εξωτερικά) μαύρο με λαδομπογιά.

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση είναι να βάψεις το τζάμι (εξωτερικά) μαύρο με λαδομπογιά.

Ευχαριστώ φίλε μου,

αν το βάψω τελικά, βγαίνει εύκολα μετά αν θέλω να το ξεβάψω?

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι θα μεγαλωσουν τα φυτα σου και δεν θα περναει πολυ φως προς το backround οποτε δεν θα υπαρχουν αντανακλασεις ωστε να του δημιουργουν αγχος και επιθετικοτητα :D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι πιστεύω αλλά δεν είμαι και σίγουρος, η αλήθεια είναι ότι τρυπώνει παντού.

Αν βάλω άλλο χρώμα χαρτόνι (μπλέ ή καφέ) θα υπάρχει πάλι η αντανάκλαση ή δεν παίζει ρόλο το χρώμα?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι πιστεύω αλλά δεν είμαι και σίγουρος, η αλήθεια είναι ότι τρυπώνει παντού.

Αν βάλω άλλο χρώμα χαρτόνι (μπλέ ή καφέ) θα υπάρχει πάλι η αντανάκλαση ή δεν παίζει ρόλο το χρώμα?

δεν ξερω για αλλα χρωματα :D

πιστευω οτι απο την ωρα που εχεις ενα πυκνο backround μπορει και παλι να τρυπωνει αλλα δεν θα εχει και τοσο ανταλακλαση ωστε να μπορει να βλεπει τη φατσα του

Link to comment
Share on other sites

Εβαψα τελικά την πλάτη με μαύρο πλαστικό χρώμα σήμερα και πάλι κάνει αντανάκλαση!

Μήπως φταίει το χρώμα, να έβαζα κάτι πιο ανοιχτό?

'Η παίζει να φταίει και το τζάμι?

Link to comment
Share on other sites

πως παει βρηκες λυση ? μεγαλωσαν τα φυτα ωστε να καλυψουν το πισω τζαμι ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως λύθηκε το πρόβλημα,

έβαψα την πλάτη με μαύρο πλαστικό χρώμα και στην αρχή έκανε λίγο flaring πάλι, μετά σταμάτησε, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Σίγουρα δεν έχει την αντανάκλαση που είχε πριν, αλλά έχει λίγο. Μάλλον στην αρχή αντανακλούσε λίγο επειδή ήταν φρεσκοβαμένο και δεν είχε στεγνώσει καλά το χρώμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα και όταν έβαψα την πλάτη μειώθηκε σε μεγάλο βαθμό

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...