Jump to content

ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΡΙΑΚΤΟΡΑ


giannisv

Recommended Posts

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω σε Ευρώπη το συγκεκριμένο υλικό για ριάκτορα ( ROWALITH C+) ?

Link to comment
Share on other sites

Με μια αναζήτηση βρήκα αυτό αλλά έχει και άλλα http://www.aquacadabra.co.uk/Rowalith-C-Ca...-Media-6Kg.html

Αλήθεια γιατί ψάχνεις τον συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο το είχα δουλέψει πιο παλιά και ήταν εντάξει.

Πάντως εάν έχεις να προτείνεις κανένα άλλο που να το έχεις δοκιμάσει και να ήταν καλό, κανένα πρόβλημα ,αρκεί να είναι ψιλόκοκο.

Link to comment
Share on other sites

Aπό ψηλό έχω δοκιμάσει της caribsea arm και από λίγο πιο χοντρό της schuran και ήμουν και από τους δύο ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Aπό ψηλό έχω δοκιμάσει της caribsea arm και από λίγο πιο χοντρό της schuran και ήμουν και από τους δύο ευχαριστημένος.

Επειδή δυστυχώς το υλικό που έψαχνα δεν βρήκα κανέναν, να στέλνει Ελλάδα μήπως μπορείς να μου πεις το ψιλό caribsea arm από πού το είχες πάρει γιατί σε 2-3 σαιτ που το έψαξα ούτε αυτή στέλνουν Ελλάδα. Για χοντρό υλικό δεν είμαι γιατί ο ριάκτορας επειδή είναι fluidized θα έχω πρόβλημα στην ανάδευση και δεν είμαι για να αγοράζω άλλη αντλία.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω λίγο το θέμα κα θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει δοκιμάσει το υλικό Knopkoralith το ψηλό και εάν έμεινε ευχαριστημένος ?

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω λίγο το θέμα κα θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει δοκιμάσει το υλικό Knopkoralith το ψηλό και εάν έμεινε ευχαριστημένος ?

Χρησιμοποιώ το εν λόγω υλικό, αλλά το χοντρόκοκκο και είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει και 2ο στάδιο θήκη DI από WaterWaves γεμισμένη με MagnesiumPro της Grotech.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μετο 2ο στάδιο μας το εξηγείς λίγο?

εχω και εγω CR της Grotech και εχω πάρει το 2ο στάδιο αλλα οπως το πηρα ετσι το εχω γιατι δεν ξερω πως συνδεεται.

Βασικα εμενα εχει δυο εισοδους απο πανω και μια μεγάλη έξοδο απο κάτω.

Γιατι 2 απο πάνω?

Κάτι έλεγε στο manual οτι η μαι ειναι η έξοδος του CR και στην άλλη πάει νερο απο το ενυδρειο.

Ειναι σωστο αυτο?

Και χρησιμοποιείται αυτο το στάδιο για να ανεβάζουμε το ph.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...