Jump to content

πιπέτα ταίσματος για κοράλια


Recommended Posts

Καλησπέρα σας... :(

Ξέρει να μου πεί κάποιος που μπορώ να βρώ μακριά (~50 cm) πιπέτα για το τάισμα τον κοραλιών;

Link to comment
Share on other sites

Σύριγγα με σωληνάκι αέρα?

Το έχω δοκιμάσει αλλά είναι ευλύγιστο και δέν φτάνει κάτω...και καλαμάκια ενωμένα έχω δοκιμάσει ακόμα και κολημένα στυλό big...τίποτα...δοκιμαστικούς σωλήνες για πειράματα δέν μπορώ να βρώ πουθενά...αυτούς τους γυάλινους που είναι μακριοί... :(

Link to comment
Share on other sites

Σε ιατρικά είδη μπορείς να ζητήσεις πιπέτες παστέρ, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν τόσο μεγάλες.

Μπορείς να πάρεις σωληνάκι plexiglass πχ 10mm και να βάλεις πίσω μια λαστιχένια φούσκα ή να το χρησιμοποιείς απλά μπλοκάροντας τον αέρα από πίσω με το δάχτυλο

Link to comment
Share on other sites

Σε ιατρικά είδη μπορείς να ζητήσεις πιπέτες παστέρ, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν τόσο μεγάλες.

Μπορείς να πάρεις σωληνάκι plexiglass πχ 10mm και να βάλεις πίσω μια λαστιχένια φούσκα ή να το χρησιμοποιείς απλά μπλοκάροντας τον αέρα από πίσω με το δάχτυλο

Σωστός...δέν είχα σκεφτεί το plexi...και θα ρωτήσω και για τις πιπέτες...

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.

Αυτο ακριβώς που ζητάς.

Plexi με ελαστική άκρη που ρουφαει τον αέρα.

Και το Eshop αυτό, είναι τσεκαρισμένο και άπταιστο.

Εχω ψωνίσει αρκετές φορές απο το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Τhanks Γιάννη είναι αυτό που ζητούσα...

Σε ευχαριστώ πολύ :(:D

Link to comment
Share on other sites

Τhanks Γιάννη είναι αυτό που ζητούσα...

Σε ευχαριστώ πολύ :(:D

Kαι πάλι να ξαναπώ οτι το συγκεκριμένο eshop, απλα δεν παίζεται.

Οτι σου λέει αυτο είναι.

Απλα, επειδή τα πράγματα έρχονται απο HongKong, καλό ειναι στο mail της παραγγελίας, να του πεις να γράψει μικρότερο ποσό, για να μην μπλέξεις με τελωνεία.

Αν και το τελωνειο ισχυει για ποσά άνω των 20 ευρώ αν θυμάμαι καλά(τελικό ποσό μαζί με τα μεταφορικά).

Χαίρομαι που σε βοήθησα.

:D

Link to comment
Share on other sites

Τις ιδιες πιπετες εχω κι εγω αρκετο καιρο.

Παντως μια που εχω δει να κυκλοφοωει στην Ελληνική αγορα είναι επεκτεινόμενη απο 40 - 80cm

Link to comment
Share on other sites

Τις ιδιες πιπετες εχω κι εγω αρκετο καιρο.

Παντως μια που εχω δει να κυκλοφοωει στην Ελληνική αγορα είναι επεκτεινόμενη απο 40 - 80cm

Έχεις κανένα site ή έστω με πμ να μου πείς το κατάστημα; :(

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ μια μεγάλη σύριγγα των 60μλ και τις έχω προσαρμόσει σωληνάκι από Α/Ο και είναι σούπερ!! :(

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν κανω λαθος εχει το nemoworld.gr της kent.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ μια μεγάλη σύριγγα των 60μλ και τις έχω προσαρμόσει σωληνάκι από Α/Ο και είναι σούπερ!! :(

:D Αυτό ετοιμαζόμουν να γράψω... και το είδα γραμμένο !!!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ μια μεγάλη σύριγγα των 60μλ και τις έχω προσαρμόσει σωληνάκι από Α/Ο και είναι σούπερ!! :(

Ενδιαφέρων και φτηνό ακούγεται...πού μπορώ να βρώ τέτοιο σωλήνακι ro; Ειναι άκαμπτο φαντάζομαι ε;

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρων και φτηνό ακούγεται...πού μπορώ να βρώ τέτοιο σωλήνακι ro; Ειναι άκαμπτο φαντάζομαι ε;

Σε μαγαζί που να πουλάει A/O θα βρεις και είναι άκαμπτο αλλά μην φανταστείς τελείως!

Την δουλεία του την κάνει πάντως μια χαρα :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...