Jump to content

Recommended Posts

παιδια το φυτο αυτο Alternanthera reineckii ''roseafolia'' μου μεγαλωνη μια χαρα,τωρα 5-6 μερες τα φυλα απανω γίνονται πρασινα αντι για κοκκινα που ειναι.τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις στο ενυδρείο σου; Τι φωτισμό έχεις; Λιπάσματα βάζεις;

Link to comment
Share on other sites

παιδια το φυτο αυτο Alternanthera reineckii ''roseafolia'' μου μεγαλωνη μια χαρα,τωρα 5-6 μερες τα φυλα απανω γίνονται πρασινα αντι για κοκκινα που ειναι.τι να κανω?

να πω οτι εχω 4Χ54W 2Χ Τ5 Arcadia Plant Pro 2X sylvania Grolux με ανακλαστιρες 8-9 ωρες.με co2 140 φυσαλ.το λεπτο.λιπασματα και σίδηρο βαζω κανωνικα με το μετρο παντα :P

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν παλιώσει οι λάμπες; Επίσης ξέχασες να μας πεις πόσο καιρό έχεις στο ενυδρείο σου το φυτό, αν είναι νέο θέλει κάποιο χρόνο να προσαρμοστεί στο καινούργιο περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites

το φυτο το εχω 2 μηνες απο την αρχη του ενυδρειου μου η λαμπες καινουργιες,γενικα τωρα μου κανει κολπα :P δεν ξερω αν το polysperma που εχω και παει μπαλα [το κλαδευω 2 φορες την βδομαδα]του τραβαει τα συστατικα του νερου και εχει βγαλει αυτα.ρε παιδια σαν αλγη ειναι :rasp:

Link to comment
Share on other sites

το φυτο το εχω 2 μηνες απο την αρχη του ενυδρειου μου η λαμπες καινουργιες,γενικα τωρα μου κανει κολπα :rasp: δεν ξερω αν το polysperma που εχω και παει μπαλα [το κλαδευω 2 φορες την βδομαδα]του τραβαει τα συστατικα του νερου και εχει βγαλει αυτα.ρε παιδια σαν αλγη ειναι :helpsmilie:

:P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...